امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۵۵۴۲۳
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۹

العبادی: طرح تحریک ارتش عراق علیه الحشد الشعبی شکست خورد

خرداد: «حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق یکشنبه شب با اشاره به شکست طرح تحریک ارتش عراق علیه بسیج مردمی (الحشد الشعبی)، گفت: تمامی این گروه ها، نیروهای نظامی هستند که زیر نظر فرمانده کل قوای عراق فعالیت دارند.

به گزارش خرداد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نخست وزیری عراق، العبادی که در مراسم جشن پیروزی ارتش این کشور بر تروریست های داعش در نجف سخن می گفت، تصریح کرد: شایسته نیست، جانفشانی عراقی ها را فراموش کرد، بلکه باید از این درس سخت، بهره گرفت، لازم است عملیات سازندگی و آبادانی در کشور را آغاز کنیم، همچنان که باید مسئولیت مقام های عراقی، خدمت به مردم باشد.
وی با بیان این که جنگ علیه داعش بسیاری از بودجه عراق را تلف کرد، اما عراقی ها با اتحاد خود بر آنها پیروز شدند، تاکید کرد: برتلاش های جدایی طلبانه پیروز شدیم، ما اکنون با تمامی شهروندان عراقی بدون تمایز به یک گونه برخورد می کنیم و مسئولان عراقی نیز باید چنین عمل کنند، چرا که برخورد منصفانه، اساس پیروزمندی و موفقیت است.
پارلمان عراق ششم آذرماه 95 با پیوستن نیروهای بسیج مردمی به بدنه ارتش عراق موافقت کرده بود.
طرح تبدیل ساختار 'الحشد الشعبی' به یک نیروی رسمی زیر نظر شورای عالی امنیت ملی و ارتش عراق پس از ماه‌ها بررسی و رایزنی در مجلس این کشور مطرح و سرانجام تبدیل به قانون شد.
العبادی 21 نوامبر 2017 (30 آبان 96) به طور رسمی پایان نظامی گروه تروریستی داعش را در عراق اعلام کرد و مرحله بعدی را تشدید فعالیت های اطلاعاتی و امنیتی برای از بین بردن هسته های خفته داعش دانست.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی