امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۵۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۶
تعداد نظرات: ۱ نظر

صـدای احمـد شاملـو از تلویزیـون پخــش شـد

سرویس اجتماعی خرداد: در حالی که شاملو از جمله شاعرانی است که در صداوسیما نامی از او برده نمی‌شود، ساعت 11 صبح امروز (پنجشنبه، 16 آبان‌ماه) شبکه‌ی «مستند» رباعیات خیام را با صدای این شاعر پخش کرد، البته نامی از او به میان نیامد.
 

به گزارش ایسنا، در حالی که شاملو از جمله شاعرانی است که در صداوسیما نامی از او برده نمی‌شود، ساعت 11 صبح امروز (پنجشنبه، 16 آبان‌ماه) شبکه‌ی «مستند» رباعیات خیام را با صدای این شاعر پخش کرد، البته نامی از او به میان نیامد.

احمد شاملو 21 آذرماه 1304 در تهران به دنیا آمد. این شاعر بنیان‌گذار شعر سپید بود. کتاب‌های «آهن‌ها و احساس»، «قطعنامه»، «آهنگ‌های فراموش‌شده»، «هوای تازه»، «باغ آینه»، «لحظه‌ها و همیشه»، «آیدا در آینه»، «آیدا، درخت، خنجر و خاطره»، «ققنوس در باران»، «مرثیه‌های خاک»، «شکفتن در مه»، «ابراهیم در آتش»، «دشنه در دیس»، «ترانه‌های کوچک غربت»، «مدایح بی‌صله»، و «در آستانه» از آثار او هستند. شاملو دوم مردادماه ۱۳۷۹ درگذشت و پیکرش در امامزاده طاهر کرج به خاک سپرده شد.

 

 

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۸
0
0
روحش قرین شادی باد/
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی