امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۵۸۲۱۰
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴

تنش میان ایران و آمریکا، عراق و منطقه را آزار می‌دهد

خرداد:نخست‌وزیر عراق گفت که تنش میان ایران و آمریکا، منطقه و کشورش را آزار می‌دهد.

به گزارش خرداد ،ایسنابه نقل از السومریه نیوز، حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق در حاشیه نشست جهانی داووس در رابطه با اختلافات میان ایران و آمریکا و تاثیرات آن بر عراق، اظهار کرد: تنش میان این دو کشور عراق و منطقه را آزار می‌دهد و این مساله به این معناست که در یکی از نقاط جهان درگیری وجود دارد و عراق از آن مصون نخواهد بود.

وی افزود: ما تلاش می‌کنیم که وضعیت موجود را حفظ کنیم و امیدواریم که روابط و گفت‌وگو میان دو کشور تداوم داشته باشد.

العبادی در ادامه با اشاره به این‌که «در میان برخی کشورها اختلافاتی وجود دارد و همین اختلافات باعث به وجود آمدن داعش شدند»، گفت: این اختلافات باید از طریق گفت‌وگو حل شوند و سیاست عراق عدم دخالت در امور دیگران است.

هم‌چنین روسیاالیوم گزارش داد که سعدالحریری نخست‌وزیر لبنان نیز در حاشیه این نشست اقتصادی، گفت: ایران کشوری است که باید با آن‌ها تعامل داشته باشیم.

وی افزود: من به عنوان نخست‌وزیر لبنان می‌خواهم که بهترین روابط را با ایران داشته باشیم اما این روابط باید دوجانبه باشد.

سعدالحریری در ادامه با بیان این‌که «ایران نباید در امور یمن مداخله کند»، مدعی شد: چه بسا ایران یک چالش در منطقه است اما با گفت‌وگو می‌توان این چالش را حل کرد و ما خواهان این امر هستیم.

نخست‌وزیر لبنان در ادامه با اشاره به این‌که «ما به عنوان یک کشور اگر گمان کنیم که می‌توانیم در امور دیگران دخالت کنیم هزینه سنگینی خواهیم داد»، گفت: تنها راهی که به نفع لبنان است سیاست خویشتنداری است.

این اظهارات در شرایطی مطح می شود که مسوولان کشورمان بارها تاکید کرده‌اند که ایران دخالتی در امور داخلی دیگر کشورها ندارد. 

بر اساس این گزارش، چهل و هشتمین نشست اقتصادی داووس روز سه‌شنبه در سوئیس آغاز و امروز جمعه به کار خود پایان خواهد داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی