امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۶۱۳۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸

محاصره تروریست‌های داعشی در منطقه السعدونیه واقع در الحویجه عراق

خرداد:همزمان با ورود تجهیزات گسترده نظامی ارتش عراق به شهرستان الحویجه، نیروهای داوطلب مردمی این کشور، تروریست‌های داعشی را در منطقه السعدونیه محاصره کردند.

 به گزارش خرداد به نقل از باشگاه خبرنگاران ،منابع امنیتی عراق روز دوشنبه گفتند که شمار زیادی از نیروهای مبارزه با تروریسم، پلیس فدرال و داوطلب مردمی عراق وارد شهرستان الحویجه در غرب استان کرکوک شدند.

بر اساس این گزارش، هدف اعزام این نیروها آغاز عملیاتی نظامی به منظور جست و جو برای یافتن 27 تن از نیروهای داوطلب مردمی است که شب گذشته توسط تروریست‌های داعشی در یکی از مناطق شهرستان الحویجه، ربوده شدند، رسیدند.

شب گذشته در پی درگیری بین گروه تروریستی داعش و نیروهای داوطلب مردمی عراق در منطقه السعدونیه ناحیه ریاض در شهرستان الحویجه، 15 نیروی داوطلب مردمی به شهادت رسیده و 27 تن دیگر نیز ربوده و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

نیروهای عراقی چند ماه قبل شهرستان الحویجه در غرب کرکوک را که آخرین پایگاه داعش در عراق به شمار می‌رفت، آزاد کردند.

«حیدر العبادی» نخست‌وزیر و فرمانده نیروهای کل مسلح عراق نوزدهم آذرماه سال جاری، رسماً آزادی کامل خاک این کشور از دست داعش و تحقق پیروزی بزرگ را اعلام کرد.

در همان روز، الحشد الشعبی از پایان عملیات نظامی در الجزیره و البادیه در غرب عراق و سیطره کامل بر مرزهای مشترک با سوریه خبر داد.

نیروهای دولتی سوریه نیز در نوامبر گذشته موفق شدند شهر «البوکمال» در استان دیرالزور در شرق کشور را بازپس بگیرند. البوکمال یکی از مهم‌ترین مناطق مورد استفاده داعش برای تردد میان عراق و سوریه بود.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی