امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۶۲۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۳

مخالفت دولت عراق با خروج نیروهای خارجی از این کشور

خرداد: «سعد الحدیثی» سخنگوی رسمی «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق جمعه شب در پاسخ به پارلمان این کشور گفت: پارلمان عراق حق درخواست خروج نیروهای خارجی از کشور را دارد، اما موضوع این است که ما همچنان به حضور این نیروها در کشور نیازمندیم.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، الحدیثی در گفت وگوی مطبوعاتی با اشاره به این که حق مجلس است که بخواهد نیروهای نظامی خارجی به ویژه پس از شکست داعش از عراق خارج شوند، افزود: ما همچنان در زمینه آموزش نظامیان و مسائل لجستیکی و نیز مسائل مربوط به سوریه که تروریست های مستقر در آن، خطر جدی برای عراق به شمار می روند، به حضور نیروهای نظامی خارجی نیاز داریم.
وی البته در بخش دیگری از سخنانش گفت: با گسترش ثبات در عراق، می توان از شمار نیروهای بیگانه در خاک کشور کاست.
مجلس نمایندگان عراق پنجشنبه (10 اسفند 96) ضمن قدردانی از تمامی نیروهایی که از ارتش عراق در مبارزه با داعش حمایت کردند، از دولت این کشور خواست، جدول زمان بندی خروج نیروهای نظامی خارجی را تهیه کند.
آمریکایی ها که در سال 2011 بدلیل شکست ها و ناکامی های مکرر، مجبور به ترک عراق شده بودند، سه سال بعد و در سال 2014 به بهانه مبارزه با داعش و در راس یک ائتلاف خودخوانده بین المللی بار دیگر وارد این کشور شدند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی