امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۶۲۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸

ادغام رسمی حشدالشعبی در ارتش عراق

خرداد: نخست وزیر عراق رسما حکمی را مبنی بر ادغام حشدالشعبی با نیروهای امنیتی عراق و پرداخت حقوقی برابر با نیروهای ارتش برای آنها صادر کرد.

به گزارش خرداد از ایسنا به نقل از سایت النشره، حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق به منظور برخورداری نیروهای بسیج مردمی یا حشدالشعبی از حقوق نیروهای ارتش، دستور ادغام این گروه با نیروهای امنیتی را صادر کرد.

بر اساس این حکم، نیروهای حشدالشعبی از حقوق و مزایایی برابر با نیروهای ارتشی برخوردار و قوانین خدمت نظامی بر آنها اعمال خواهد شد و همچنین نیروهای آن نیز در دانشکده‌ها و موسسات نظامی پذیرفته می‌شوند.

این حکم از چند وقت پیش امضا شده بود و اکنون دو ماه قبل از انتخابات آتی مجلس عراق ارائه شد.

العبادی روز سه‌شنبه نیز تاکید کرده بود که بغداد متعهد به پرداخت حقوق نیروهای حشد شعبی است.

حشد الشعبی مورد حمایت اکثریت مردم شیعه در عراق است و انتظار می‌رود که در آرای انتخابات نیز تاثیر گذار باشد.

پارلمان عراق در سال ۲۰۱۶ قانونی را تصویب کرد که به واسطه آن حشد الشعبی به یکی از ارگان‌های رسمی دولت تبدیل شود و  مستقیما از نخست وزیر دستور بگیرد.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه به آمریکا در ماه اکتبر در اظهاراتی مداخله جویانه گفته بود، وقت آن فرا رسیده که با آرام شدن اوضاع و کاهش درگیری‌ها با داعش، "نیروها و جناح‌هایی که از سوی ایران حمایت می‌شوند" به کشورشان باز گردند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی