امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۶۹۶۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸

افزایش مبتلایان به اوتیسم در آمریکا

خرداد: بر اساس گزارش‌های جدید، نرخ تشخیص اختلال اوتیسم در آمریکا هنوز رو به افزایش است و این یافته در تناقض با گزارشات قبلی است که نسبت به کاهش آمار مبتلایان خوشبین بوده است.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا با بیان افزایش نرخ تشخیص اختلال اوتیسم در این کشور اعلام کرد:‌ به رغم پیشرفت‌های به دست آمده در درک فیزیولوژی نهفته در این بیماری محققان کاملا در مورد این نوسانات مطمئن نیستند.

اطلاعات جمع آوری شده نشان می دهد نرخ تشخیص بیماری اوتیسم در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ میلادی به ازای هر ۶۸ کودک هشت ساله یک مورد بوده،‌ در حالی که در سال ۲۰۰۸ یک مورد در بین ۸۸ کودک بوده و دو سال قبل از آن یک مورد در بین ۱۱۰ نفر بوده است.

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا اظهار داشتند: آمارهای جمع آوری شده در سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد باید هوشیار بوده و از مطرح کردن ادعای پایان یافتن افزایش موارد تشخیص داده شده اوتیسم خودداری کرد.

این گزارش در مقایسه با نتایج به دست آمده در مطالعه گذشته افزایش ۱۵ درصدی داشته است.

به گزارش ساینس الرت، در حالی که این بیماری علائم اولیه دارد تشخیص آن تا زمانی که کودک به سن دو تا سه سالگی برسد قطعی نیست هرچند در این دوره بیماری پیشرفت خود را داشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی