امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۷۰۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸

تولید و نمایش وسایل نقلیه مفید برای محیط زیست در ایران

نمایشگاهی در ایران در حوزه تولیدات ملی از جمله وسایل نقلیه به خصوص در عرصه محیط زیست و هوای پاک برپا می شود و در راستای کالای ایرانی نیز به عرصه اشتغالزایی می پردازد.
به گزارش خرداد به نقل از تسنیم، شهرام رضوی - رئیس گروه صنایع خودرو دفتر خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی خودرو ایران در گروه های کالایی خودروهای سبک شامل سواری و وانت، خودروهای سنگین شامل اتوبوس، مینی بوس و کامیون، سازندگان موتورسیکلت و گروه خدمات خودرویی برگزار می شود.

رضوی افزود:  هفتمین نمایشگاه بین المللی خودرو ایران حامی خودروسازان داخلی است، در این نمایشگاه جدیدترین خودروهای در حال ساخت تولیدکنندگان داخلی به معرض نمایش عموم قرار می گیرد.

رضوی تاکید کرد: امسال یک بخش نمایشگاه به خودروهای برقی و هیبریدی و دوستدار محیط زیست اختصاص یافته است.

همچنین عباس آملی - مدیر داخلی نمایشگاه بین المللی تهران در این نشست با اشاره به اینکه این نمایشگاه  صرفاً برای عرضه تولیدات داخلی است، گفت : تمام پیش بینی و هماهنگی ها با پلیس راهور و نیروی انتظامی و شرکت های اتوبوسرانی برای حمل و نقل مسافران از محوطه نمایشگاه به میادین اصلی شهر برای جلوگیری از ترافیک انجام شده است.

آملی گفت: طبق توافقی که با مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب شده است، امکان برگزاری نمایشگاه ها با عنوان مشابه با فاصله زمانی بیشتر از 4 ماه در مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب وجود دارد، به اضافه اینکه رویکرد و گروه کالایی این نمایشگاه با نمایشگاه خودرویی که در  اواخر آبان 97 در محل شهر آفتاب برگزار میشود متفاوت است.

وی افزود: تدابیری برای مدیریت ترافیک با همکاری پلیس راهور و نیروی انتظامی صورت گرفته، از جمله ظرفیت پارکینگ نمایشگاه تا حدود 7 هزار خودرو افزایش پیدا کرده است.

همچنین شهنام سپاسدار - مجری برگزار کننده هفتمین نمایشگاه بین المللی خودرو ایران گفت: این نمایشگاه با مشارکت بیش از 100 شرکت ایرانی و در فضایی به مساحت 34 هزار مترمربع برگزار می شود. 

سپاسدار افزود: معرفی محصولات صنعت خودرو، تبیین اهمیت خودروسازی در توسعه اشتغالزایی، آشنایی دست‌اندرکاران صنعت خودرو با دستاوردهای رقبا، ارتقای کیفیت خودروهای داخلی برای صادرات محصولات کشورمان به بازارهای جهانی و جلب نظر مسئولان به ضرورت توجه به صنعت خودرو از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه  به شمار می‌رود. 

وی ادامه داد: در این نمایشگاه برندهای خارجی و بین المللی حضور دارند که تمام محصولاتشان را در داخل کشورمان مونتاژ کرده و با این کار باعث اشتغالزایی و ارزش افزوده می شوند.

مجری هفتمین نمایشگاه بین‌المللی خودروی ایران گفت: با توجه به این که این نمایشگاه در روزهای 29 اردیبهشت تا سوم خرداد همزمان با ایام ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، ساعت برگزاری آن، از 20 تا 24 هر شب پیش بینی شده است. 

وی افزود: به دلیل تقارن روزهای برگزاری نمایشگاه با ماه مبارک رمضان، برنامه های فرهنگی و مذهبی از جمله نماز جماعت و قرائت قران و مسابقات فرهنگی و قرانی در مسجد حضرت ابراهیم (ع) نمایشگاه بین المللی تهران تدارک دیده شده و از مراجعان هم به صرف افطاری، پذیرایی می شود.

هفتمین نمایشگاه بین المللی خودرو ایران، 29 اردیبهشت تا سوم خرداد در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی