امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۷۲۴۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۸

تاریخ تکرار می شود؛ دهقان فداکار زنجانی جان صد‌ها مسافر قطار تبریز - تهران را نجات داد+عکس

خرداد:دهقان فداکار زنجانی، جان صد‌ها مسافر قطار تبریز - تهران را نجات داد.

دهقان فداکار زنجانی فرشته نجاتِ مسافران قطار

به گزارش خرداد به نقل از صدا و سیما ، قطار تبریز - تهران به سرعت روی ریل در حال حرکت بود غافل از اینکه سیل، بخشی از ریل را در مسیر میانه - زنجان تخریب کرده است.

حسین علیمردانی، دهقان فداکاری بود که با اطلاع از تخریبی مسیر ریلی به کمک مسافران می رود.

او اهل شهر نیک پی زنجان است ، او بنر قرمز رنگی را که همان حوالی بود، برداشت و همچون دهقان فداکار کتاب‌های درسی مان، به سمت قطارِ در حال حرکت، شروع به دویدن کرد تا آنها را از خطر مطلع کند.

بالاخره ۵۰ متر مانده به محل حادثه، راننده قطار، حسین و بنر قرمز رنگش را دید و متوجه شد که خطری در کمین است! به سرعت ترمز را کشید تا قطار را متوقف کند.

قطار به موقع و تنها در چند متری ریل‌های آسیب دیده، از حرکت باز ایستاد.

با اطلاع از این موضوع، قطار تبریز - تهران و مسافرانش در سلامتی کامل، به ایستگاه قبلی یعنی ایستگاه آذرپی بازگردانده شدند و مسافران نجات یافته با هماهنگی راه آهن به وسیله اتوبوس به ایستگاه راه‌آهن زنجان و از آنجا با قطار ویژه به تهران منتقل شدند.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه