امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۷۴۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳

رییس دوره ای اوپک: درخواست ایران علیه تحریم های فراملیتی آمریکا بررسی می شود

خرداد: سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی که ریاست دوره ای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک ) را برعهده دارد، گفته است که در خواست ایران علیه تحریم های نفتی فرا ملیتی آمریکا در دستور کار اجلاس وزرای این سازمان قرار خواهد گرفت.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه خبر داد : المزروعی در جوابیه مکتوب به بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران گفته است که درخواست تهران می تواند در دستور کار اجلاس ماه نوامبر (زمستان) یا 21-22ژوئن ( 30و 31 تیرماه 97) وزرای نفت اوپک قرار گیرد.
وی افزود : البته درخواست ایران دستورکار اصلی اجلاس اوپک که روزهای 30 و 31 تیرماه 97 برگزار خواهد شد، نخواهد بود.
وزیر نفت ایران به استناد ماده دوم منشور سازمان اوپک که مقرر می دارد کشورهای عضو باید در برابر تحریم های غیرقانونی، یک جانبه و فرا ملیتی علیه یکی از اعضا و یا اوپک موضع گیری کند ، خواستار حمایت از ایران علیه تحریم نفتی یک جانبه و فراملیتی آمریکا شد. 
برچسب ها: ایران ، آمریکا ، تحریم
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی