امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۷۵۷۱۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲

چرا من را نبردید روسیه؟!

به گزارش خرداد، سید علیرضا کریمی در سرمقاله آفتاب یزد نوشت" غائله پشت غائله. هنوز ماجرای حضور نمایندگان مجلس در روسیه فروکش نکرده که حالا لیست خبرنگاران اعزامی به جام جهانی سر و صدا کرده است. جالب است که تمام دعواها در این باره از یک جنس است: «چرا تو هستی ولی من در لیست نیستم؟» 

از نماینده مجلس می‌پرسید حالا چه کاری است که به روسیه بروید در این اوضاع اسفناک اقتصادی؟ می‌گوید نوبت‌ام بوده است. وقتی هم حاشیه‌ها اوج می‌گیرد مدعی می‌شود که با هزینه شخصی می‌روم. اما چه کسی است که باور کند! آن نماینده دیگر هم کلا اصل سفر را منکر می‌شود و ادعا می‌کند که بازی رسانه‌های منتقد است. در مورد خبرنگاران هم چنین مباحثی مطرح شده است. فی‌المثل طرف تاکنون در عمرش یک خط در مورد ورزش ننوشته است اما تحت عنوان خبرنگار ورزشی رهسپار روسیه می‌شود. آن یکی مدعی است که عکاس فوتبالی است اما دریغ از یک عکس توپ فوتبال! حالا بگذریم از اینکه گروهی از خبرنگاران موسیقی هم مقرر شده به سرزمین تزارها بروند تا فعل و انفعالات گروه موسیقی اعزامی را پوشش دهند!

آری؛ من هم مثل شما نمی‌دانم بخندم یا گریه کنم از این ماجرا. شاید باید قهقهه زد از جنگ و دعوای تن به تن عده‌ای به اصطلاح از قشر الیت و خاص جامعه تا رانتی به جیب بزنند و در عین حال مدام مردم عادی را دعوت به خضوع و خشوع کنند و شاید هم باید زار زد از این جهت که گویی تمام امور مملکت به سامان است فقط مانده چه کسی برود روسیه! جهت اطلاع جماعت به اصطلاح فرهنگی و پرمدعا باید عرض کنم که قیمت سکه به 5/2 میلیون تومان رسیده است، مسکن حدودا 50 درصد گران شده است، خودرو نیز تقریبا 30 درصد افزایش قیمت داشته است، دلار هم به 7هزار تومان رسیده است. 

تمام این ارقام هم مشکوک و مصنوعی به نظر می‌رسند. یعنی جا دارد که نمایندگان مجلس ضمن بررسی چگونگی حضور در استادیوم‌های روسیه و نحوه پیچاندن مردم قدری تامل کنند چه بر سر اقتصاد این مرز و بوم آمده است. خبرنگاران عزیز هم اگر لختی از قشقرق‌ بازی‌های مربوط به اعزام به جام جهانی بکاهند می‌توانند دقایقی تحقیق و پژوهش نمایند که پشت پرده‌ها چه خبر است که در کمتر از 10 روز یک خودرو معمولی بیش از 40 میلیون گران می‌شود و خودروساز محترم کماکان مشغول دپوی محصولات خود است لیکن کک کسی هم نمی‌گزد!

راستی در پایان یک سوال؛ چرا من را نبردید روسیه تا مشکل حضور زنان در استادیوم‌ها را حل کنم؟!
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه