امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۷۷۶۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴

رد پای عوامل خارجی در اعتراضات مقابل مجلس

خرداد:رییس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بررسی ابعاد اعتراضات اخیر مقابل مجلس در این کمیسیون، گفت: با توجه به توضیحات ارائه شده از سوی حفاظت مجلس و فرمانده نیروی انتظامی تهران، می‌توان گفت که بخشی از حوادث اخیر مقابل مجلس همچون پرتاب کردن آجر منشاء خارجی داشته و این کارها از سوی منافقین و عوامل بیگانه انجام شده است.

به گزارش خرداد ،ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح بررسی‌های کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی در مورد اعتراضات اخیر مقابل مجلس، گفت: کمیته امنیت داخلی و کمیسیون امنیت ملی در جلسه‌ای با حضور مسئولان حفاظت مجلس و رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران به بررسی عوامل بروز این اتفاق پرداخت.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که این اعتراض با منشاء خواسته صنفی بوده که باید به مطالبات آنها رسیدگی شود، در عین حال در درون این معترضان برخی افراد سودجو یا بعضا اراذل و اوباش وارد شدند که دنبال اغتشاش بودند، باید در این زمینه مراقبت‌های لازم صورت گیرد.

نانواکناری افزود: این افراد به دنبال وارد کردن خسارات به اموال دولتی و خصوصی برای تامین منافع‌شان هستند، گروه دیگر هم تحت تاثیر گروه‌های معاند دنبال اغتشاش در منطقه هستند که باید مراقب آنها بود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه این دو گروه به دنبال سوء استفاده از طرح مطالبات مردم هستند، گفت: این افراد زمانی که تعدادی از مردم در اعتراض به شرایط اقتصادی تجمع کردند هم سعی کردند با نفوذ در بین مردم، سوء استفاده‌هایی را انجام دهند. یکی از کارهای آنها پرتاب کردن آجر به سمت مجلس بود، آنها به دنبال سوء استفاده از اعتراضات صنفی بودند که قطعا دستگاه‌های امنیتی بررسی‌های لازم را در این باره انجام خواهد داد.

نانواکناری در جمع‌بندی، گفت: منشاء اتفاقات اخیر مقابل مجلس جدا از اعتراضات و طرح مطالبات صنفی از سوی تعدادی از افراد تحت تاثیر عوامل خارجی و وابستگان به منافقان بوده که به دنبال اغتشاش بودند چون مردم تنها می‌خواستند مطالبات‌شان را بیان کنند.

وی با اشاره به افزایش سطح امنیت در مجلس بعد از حمله داعش، اظهار کرد: ما از همان ابتدا از این اقدامات برای افزایش سطح امنیت ناراضی بودیم چون نمی‌خواهیم برای مردم دژ درست کنیم بلکه می‌خواهیم کاری کنیم مردم به راحتی بتوانند با نماینده‌هایشان صحبت کنند بنابراین باید ضمن برقراری امنیت مجلس، نباید مانعی برای دسترسی مردم به نمایندگان ایجاد شود.

حدود ۱۰ روز گذشته تعدادی از مردم در اعتراض به وضعیت اقتصادی مقابل مجلس تجمع کردند که در خلال تجمع آجرهایی به سمت مجلس پرت شد، در همین باره احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه مجلس گفت که در آن روز یک کامیون آجر مقابل مجلس خالی کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی