امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۷۹۰۱۸
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳

فرمان ۷ ماده‌ای نخست‌وزیر عراق در ارتباط با درخواست‌های تظاهرات‌کنندگان

به گزارش خرداد به نقل از ایلنا نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، در پی گسترش دامنه تظاهرات در جنوب این کشور، فرمان هفت ماده‌ای در ارتباط با درخواست‌های معترضان صادر کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، یک منبع آگاه اعلام کرد، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، شنبه‌شب در راستای همکاری با شهروندان و عشایر و پاسخ به درخواست‌های آنها و همچنین پیگیری نتایج نشست کمیته وزرای امنیتی، هفت فرمان صادر کرد.

این منبع تصریح کرد، این فرمان شامل اختصاص فوری سه و نیم تریلیون دینار به استان بصره، اختصاص بودجه لازم برای فرآیند شیرین کردن آب، پاک‌سازی کانال و شبکه‌های آبی و تامین خدمات بهداشتی، اختصاص بودجه لازم برای از بین بردن محدودیت‌های برق استان‌ها، منابع آبی به ویژه در استان‌های «بصره»، «ذی‌قار»، «المثنی» و «الدیوانیه» و انحلال هیات مدیره فرودگاه نجف است.

همچنین به موجب این فرمان نخست‌وزیر عراق، باید ردیف‌های شغلی برای جذب بیکاران بر اساس یک سیستم عادلانه و به دور از هرگونه پارتی‌بازی تعیین شود.

شهرهای جنوبی عراق از یکشنبه گذشته شاهد اعتراضات به اوضاع نابسامان اقتصادی، فساد اداری، بیکاری جوانان و وضعیت بحرانی آب و برق بوده است.

منبع: ایلنا
پربیننده ترین