امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۲۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
وزیر بهداشت مطرح کرد؛

کمبود ۴۸ قلم دارو در کشور/ صرفه جویی ۱۰۰ میلیون تومانی با استریل تجهیزات اتاق عمل

قاضی زاده هاشمی گفت: کمبود دارویی همواره در کشور وجود داشته است فقط اکنون اقلام کمبود ۱۸ مورد افزایش یافته است.
به گزارش خرداد به نقل از خبرگزاری خانه ملت سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درباره بازار دارویی کشور گفت: کمبود دارو همیشه وجود دارد و ما در بهترین شرایط ۳۰ قلم کمبود دارو داشتیم که اکنون به حدود ۴۸ قلم رسیده، بنابراین باید تلاش کرد این اقلام افزایش نیابد.
 
وزیر بهداشت درباره ابلاغ بخشنامه‌ای مبنی بر استفاده مجدد از برخی لوازم پزشکی برای صرفه جویی در هزینه ها افزود: موضوعی به اسم تجهیزات یکبار مصرف وجود ندارد، برخی شرکت‌ها تقلب و تخلف کرده اند و شاید افرادی در سیستم ما و در بیمه‌ها داشته باشند و اعلام می‌کنند وسیله‌ای که در تمام نقاط دنیا چند بار استفاده می‌شود، یک بار استفاده کنید چراکه پوشش بیمه‌ای نیز پیدا کرده است.
زمانی که از تحمیل هزینه‌ای پیشگیری شده صدای عده‌ای بلند می‌شود
وی ادامه داد: وزارت بهداشت کاری را انجام می‌دهد که در آمریکا و اروپا انجام می‌شود، بنابراین به هیچ وجه نیازی نیست وسیله‌ای فلزی یا وسیله‌ای که می‌توان چند بار با پیشرفته‌ترین تجهیزاتی که اکنون در ایران برای استریل کردن یعنی پلاسما موجود است، دور انداخت، لذا نباید هزینه‌ای به مردم تحمیل کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه این هزینه تا چند ماه قبل تحمیل می‌شد، یادآوری کرد: زمانی که از تحمیل این هزینه پیشگیری شده صدای عده‌ای بلند می‌شود، اما این صدای مردمی که از این لوازم استفاده می‌کنند نیست بلکه صدای افرادی بوده که منافعشان در یکبار مصرف کردن این لوازم است.

وزارت بهداشت علاوه بر مراقبت از سلامت مردم از جیبشان نیز مراقبت می‌کند
وی افزود: دانشگاه‌های کرمانشاه، کردستان، همدان و ایلام ظرف یک ماه نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان از این طریق صرفه جویی کرده اند و وسیله‌ای که فلزی بوده استریل می‌شود و تمام دنیا این کار را انجام می‌دهند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه فضای مجازی به راحتی قابل خریدن است، تصریح کرد: کافی است عده‌ای واردکننده باشند و از این تصمیم آسیب ببیند، اگر یک صدم خرج کنند می‌توانند بخشی از جامعه را مجاب کنند، اما وزارت بهداشت برای سلامت مردم آمده و این اقدام علاوه بر مراقبت از سلامتشان از جیبشان یعنی بیت المال نیز مراقبت می‌کند.

انتهای پیام/
منبع: خانه ملت
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی