در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۳۶۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۴

اندونزی از ایده‌های علما و مراجع ایران استقبال می‌کند

خرداد:دبیرکل سازمان محمدیه اندونزی در دیدار با رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی ایران با اشاره به استقبال از ایده‌های علما و مراجع ایران در اندونزی، گفت: علمای ایران ایده‌های بسیار خوبی برای اداره کشور دارند.به گزارش خرداد به نقل از ایرنا از دانشگاه مذاهب اسلامی، محمدحسین مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و هیات همراه در جریان سفر به اندونزی با پروفسور «عبدالمعطی» دبیرکل سازمان محمدیه این کشور دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار حجت الاسلام مختاری به ظرفیت های دانشگاه مذاهب اسلامی اشاره و گزارشی از نحوه تاسیس و فعالیت های دانشگاه ارائه داد و همچنین حضور دانشجویان از ملیت ها و مذاهب مختلف اسلامی و تدریس فقه مذاهب توسط استادان و علمای آن مذهب را از جمله شاخصه های این دانشگاه عنوان کرد.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی همچنین این دانشگاه را نمونه عینی و عملی همزیستی مسالمت آمیز پیروان مذاهب توصیف کرد و از آمادگی دانشگاه برای انتقال تجربیات به دیگر کشورها خبرداد.
وی از تاثیر سازمان محمدیه اندونزی با چندین میلیون نفر عضو و نگاه مدرن این سازمان در پیشرفت مردم مسلمان اندونزی تمجید کرد.
در ادامه این دیدار، دبیرکل سازمان محمدیه یادآور شد: سازمان محمدیه یک نهاد آموزشی، بهداشتی، اقتصادی و فرهنگی است که با بیش از 106 سال سابقه فعالیت می کند و در اکثر کشورها این سازمان نماینده دارد.
عبدالمعطی افزود: 174 دانشگاه به نام و زیر نظر سازمان محمدیه در سرتاسر اندونزی فعالیت می کنند و 10 هزار مدرسه و 20 هزار مهد کودک و دهها بیمارستان و مراکز درمانی دارد.
وی به برگزاری سمینارهای سالانه توسط سازمان محمدیه اشاره کرد و گفت: امسال نیز سمینار بانوان صلح برگزار می شود که از مقامات ایرانی هم برای حضور در این رویداد دعوت به عمل آمده است.
عبدالمعطی از شخصیت علامه طباطبایی و آیت الله مکارم شیرازی و کتاب هایشان تمجید کرد و افزود: سه بار به ایران سفر کرده و در شهر قم دیدارهایی با بزرگان داشتم و کتاب های نویسندگان ایرانی را مطالعه کرده و به آنها علاقه مند هستم.
دبیرکل سازمان محمدیه از تمایل این مجموعه برای تبادل تجربه با علما و اندیشمندان ایران در قالب ارتباطات دانشگاهی و مراودات علمی خبر داد.
در این دیدار، آخوند عبدالباسط نوری زاد امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس نیز گزارشی از وضعیت اهل سنت در ایران ارائه کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه