امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۷۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۷

‌ کافی‌شاپ عرضه‌کننده گاز خنده در شیراز تعطیل شد!

یک مغازه که قلیان‌هایی با ترکیب گازهای اکسیژن و نیتروس (گاز خنده) عرضه می‌کرد در شیراز تعطیل شد.
خرداد:نماینده وزیر بهداشت در کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: یک مغازه که قلیان‌هایی با ترکیب گازهای اکسیژن و نیتروس (گاز خنده) عرضه می‌کرد در شیراز تعطیل شد.

‌به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، عبدالخالق کشاورزی شنبه ۱۰ شهریور در جمع خبرنگاران علت تعطیلی این واحد صنفی را تهدید سلامت عمومی مردم اعلام و اضافه کرد: براساس گزارش‌های مردمی یک واحد کافی‌شاپ قلیان‌هایی را با تبلیغ کمک به تسریع در ترک اعتیاد عرضه می‌کرد که حاوی ترکیبی از اکسیژن و گاز خنده بود.

او با اشاره به بازدید سرزده‌ی بازرسان تعزیرات دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هماهنگی دستگاه قضایی، گفت: گاز نیتروس (خنده) مصرفی طبی دارد و استفاده از آن خارج از مراکز درمانی غیرقانونی محسوب می‌شود.

کشاورزی با بیان اینکه واحد صنفی مذکور تعطیل شده است، گفت: گاز نیتروس در گذشته‌ی نسبتا دور ابتدا توسط آمریکائیان استفاده شد اما به‌دلیل تاثیر بی‌دردی آن، مصرف این گاز در مراکز درمانی و تحت نظر پزشک نیز مد نظر قرار گرفت‌.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: استفاده از «نیتروس» در خارج از چرخه بیمارستانی، به دلیل عوارضی که به همراه دارد، ممنوع است‌.

نماینده وزیر بهداشت در کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی دانشگاه از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشابه، نسبت به گزارش به سامانه ۱۸۱۹ دانشگاه اقدام کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای
خواندنی