امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۷۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴

حیدر العبادی اعلام نخست‌وزیری کرد

نخست‌وزیر عراق تأکید کرد که به عنوان نخست‌وزیر و پیروز انتخابات در جلسه امروز (دوشنبه) پارلمان حاضر خواهد شد.
به گزارش خرداد و به نقل از ایسنا حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در گفتگو با خبرنگاران گفت: ائتلاف النصر امروز در پارلمان حاضر خواهد شد. من نیز به عنوان نخست‌وزیر و پیروز در انتخابات در پارلمان حاضر خواهم شد اما سوگند یاد نمی‌کنم چراکه این اقدام مرا از ادای وظایفم منع خواهد کرد.

العبادی گفت که اگر فالح الفیاض، رئیس برکنار شده حشد شعبی بخواهد به اسم ائتلاف النصر صحبت کند او را محاکمه خواهد کرد.

وی افزود: برخی از خواسته‌های کردها و اهل تسنن قابل قبول است اما اجرای آن بعد از تشکیل دولت خواهد بود. ما آماده مذاکره درباره پرونده‌های نفت، امنیت و اداره مناطق هستیم.

العبادی پنجشنبه الفیاض را از تمامی پست‌هایش به عنوان رئیس حشد شعبی و مشاور امنیت ملی برکنار کرد. این اقدام جدل سیاسی گسترده‌ای را در عراق به راه انداخته است.

از سوی دیگر نوری مالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون و ایاد علاوی، رئیس ائتلاف الوطنیه درباره روند سیاسی و تحولات امنیتی و مقدمات انجام شده برای برگزاری جلسه نخست پارلمان و تشکیل فراکسیون اکثریت پارلمانی صحبت کردند.

قرار است امروز جلسه اول پارلمان عراق تشکیل شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی