امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۷۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷

محمود واعظی از ریاست دفتر روحانی می‌رود؟

قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان دامن بسیاری از دولتی‌ها را گرفته و بر همین اساس در صورت تصویب نهایی آن در شورای نگهبان محمود واعظی نیز باید از ریاست دفتر روحانی کنار برود.
به گزارش خرداد و به نقل از  مشرق، سه‌شنبه دوم مرداد 97 نمایندگان مجلس طرحی را در مجلس تصویب کردند که به موجب آن مدیران بازنشسته باید با صندلی خود خداحافظی و جای خود را به نیروهای جوان‌تر از خود می‌دادند؛‌ طرحی که حالا دامنه آن حتی رئیس دفتر روحانی و شهردار تازه انتخاب شده تهران  را گرفته و به نظر می‌رسد او نیز باید از سِمت خود خداحافظی کند.

قوه مجریه و دولت نیز از جمله قوایی است که بیشترین بازنشسته‌ها را در خود جای داده و بر همین اساس به نظر می‌رسد بیشتر تغییرات در صورت تصویب این طرح در شورای نگهبان در دولت و در سطح مدیران میانی دولت صورت گیرد.

پیشتر جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص میزان مدیران بازنشسته دولتی گفته بود: درباره بازنشسته‌های دولتی الان 15 استاندار و 14 معاون استاندار بازنشسته داریم که با این حساب در مجموع تعداد بازنشسته‌های دولتی 110 نفر هستند که حدود 12 درصد از میزان مقامات را شامل می‌شود.

اما اصلاحیه طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان تنها به سطح استانداران و فرمانداران دولتی ختم نشده بلکه به سراغ نزدیک‌ترین فرد به رئیس‌جمهور یعنی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری نیز رفته است.

حالا محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری نیز شامل این طرح می‌شود و باید منتظر ماند دید که در صورت تصویب نهایی طرح مذکور در شورای نگهبان روحانی چه تدبیری را برای این مسئله اتخاذ خواهد کرد.


پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی