امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۹۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰

هشدار سرلشکر صفوی به دشمنان

خرداد:دومین همایش ملی تجلیل از پیشکسوتان جهاد مقاومت در تالار خلیج فارس باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا،در این همایش، سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: در دوران دفاع مقدس علاوه بر نیروهای ارتش و سپاه بیش از دو میلیون نفر داوطلب برای دفاع از کشور عازم جبهه‌ها شدند. در واقع هشت سال دفاع مقدس تضمین کننده ۸۰ سال امنیت ملی ما محسوب می‌شود و در حال حاضر هم به دشمنان انقلاب اسلامی هشدار می‌دهیم اگر به میهن اسلامی تعدی کنند آن‌ها را نه تنها تا آن طرف مرزها بلکه تا آن طرف دریاها تعقیب و مجازات خواهیم کرد.

وی ادامه داد:اگر ملت بزرگ ایران به رهبری امام خمینی (ره) توانست در هشت سال دفاع مقدس با مدیریت جهادی و صبر و مقاومت پیروز شود در جنگ اقتصادی امروز نیز به رهبری رهبر انقلاب اسلامی و با انسجام و وحدت ملی مقاومت کرده و پیروز خواهد شد و همه مردم هم باید در این راستا دست به دست هم دهند. ننگ باد بر کسانی که در این اوضاع اقتصادی کالاهای مورد نیاز مردم را احتکار می‌کنند، دزدی می‌کنند، رشوه می‌گیرند و رشوه می‌دهند. این‌ها ضد انقلاب محسوب می‌شوند. در شرایط فعلی دولت به کمک مردم نیاز دارد تا از این شرایط عبور کند و بهتر است دولت ما هم از نیروهای انقلابی، جهادی، کارآمد، جوانان و ظرفیت دانشگاه‌ها و دانشجویان برای عبور از این وضعیت استفاده کند.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به وظایف مردم و پیشکسوتان دفاع مقدس در قبال همدیگر گفت: به نظر من آن‌هایی که هنوز خود را حفظ کرده‌اند و همچنان به انقلاب و ولایت فقیه و مردم معتقدند و مردم همه به آن‌ها اعتماد دارند می‌توانند در ساختن نسل جوان کمک کنند. آن‌ها باید ضمن انتقال اندیشه و تفکر جهادی به نسل جوان ارزش‌ها و مفاهیم و علوم و معارف دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنند و با عمل صالح و اخلاق و رفتار اسلامی متناسب با اقتضائات زمانی امروز تأثیر خود را نشان بدهند.

وی همچنین با اشاره به وظیفه مردم در قبال پیشکسوتان دفاع مقدس گفت: باید احترام آنها را حفظ کنیم. خیلی نامردی است که پیشکسوتان دفاع مقدس از جمله ارتش و سپاه و جهاد را زیر سوال ببریم. آن‌ها زمانی از همه چیزشان گذشتند و برای دفاع از کشور در جبهه‌ها حضور یافتند.

در ادامه، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس با اشاره به افتتاح ۱۰ موزه دفاع‌مقدس در استان‌ها طی سال گذشته گفت: در حال حاضر ۱۵ موزه در کشور فعالیت می‌کنند. موزه‌های دفاع مقدس از اولویت‌های این بنیاد محسوب می‌شود و همه باید دست به دست هم بدهند تا به سرانجام برسند. همچنین در راستای جمع‌آوری آثار دفاع مقدس ضبط خاطرات پیشکسوتان دفاع مقدس تحت عنوان تاریخ شفاهی هم در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه طی ۲۰ سال ۷۰۰ عنوان کتاب توسط بنیاد چاپ شده بود، گفت: ظرف سه سال ۲۰۰۰ عنوان کتاب با کمک سایر دستگاه‌ها در سه سطح الف، ب و ج یعنی ملی و منطقه‌ای و استانی چاپ کردیم.

در این مراسم، سرلشرک فیروزآبادی، محسن رفیق‌دوست، سردار زاده کمند،  سرتیپ پوردستان، سردار عبداللهی، سردار مومنی، حجت‌الاسلام محمدحسنی، حجت‌الاسلام صفایی و تعداد دیگری از پیشکسوتان و مقامات لشکری حضور داشتند.

در پایان مراسم از تعدادی از پیشکسوتان دفاع مقدس و خانواده‌های آنان تقدیر شد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی