امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۹۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸

توفان 100 کیلومتری در راه زابل است

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با افزایش شدت وزش بادهای 120 روزه در شمال این استان، اداره کل هواشناسی با صدور اخطاریه جوی هشدار داد که توفانی با بیش از 100 کیلومتر سرعت در ساعت منطقه سیستان را در برمی گیرد.
خرداد: اظهار داشت: بر اساس آخرین بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی و حاکم شدن گرادیان شدید فشار هوا در شرق کشور، از امشب بر شدت وزش باد و گردوخاک در شمال استان (زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز) افزوده می شود به طوری که احتمال دارد بیشینه سرعت وزش باد به بیش از 100 کیلومتر بر ساعت نیز برسد.
به گزارش خرداد و به نقل از ایرنا وی ادامه داد: وزش این باد شدید سبب خیزش گردوغبار و کاهش کیفیت هوا شده و در نقاط مستعد، وقوع پدیده توفان و گردوخاک انتظار می رود.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی استان خاطرنشان کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه وزش باد در شهرستان های زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز خیلی شدید است به نحوی که سرعت باد بین90 تا 100 کیلومتر بر ساعت و گاهی بیش از 100 کیلومتر بر ساعت و سبب توفان گردوخاک و کاهش شدید دید می شود.
ملاشاهی ادامه داد: در این مدت غلظت ذرات معلق در هوا نسبت به روزهای عادی به طور قابل توجهی افزایش یافته و توصیه می شود از ترددهای غیر ضروری در فضای باز در زمان کاهش کیفیت هوا خودداری شود.
وی با بیان اینکه وزش باد شدید و گردوخاک تا اواسط روز شنبه در شمال سیستان و بلوچستان ادامه دارد، افزود: در این مدت، با توجه به شدت وزش باد و خیزش گردوخاک، در جاده های ارتباطی زابل- نهبندان، زاهدان- نهبندان، زاهدان- زابل، زاهدان- بم و ایرانشهر– بم بیشترین کاهش دید را خواهند داشت و احتمال اختلال در حوزه حمل و نقل هوایی در شهرهای شمالی استان نیز وجود دارد.
ملاشاهی گفت: طی این مدت علاوه بر نفوذ گردوغبار به نواحی مرکزی، مرز شرقی و نیمه جنوبی استان، وزش باد با شدت کمتر نسبت به شهرهای شمالی منجر به خیزش گردوخاک و کاهش دید در این مناطق خواهد شد.

برچسب ها: توفان ، زابل ، آب و هوا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی