امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۹۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸

22 میلیون روستایی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد که اکنون 40 میلیون نفر در کشور زیر پوشش این بیمه قرار دارند که 22 میلیون نفر آنان روستائیان تشکیل می دهند.
خرداد: دکتر طاهر موهبتی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در کرج افزود: کسانی که به لحاظ مالی وضعیت مناسبی ندارند به صورت رایگان زیر پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.
وی ادامه داد: اکنون بخشی از جمعیت روستایی کشور به صورت رایگان زیر پوشش بیمه سلامت ایران قرار گرفته اند.
به گزارش خرداد و به نقل از ایرنا:موهبتی ، جمعیت فاقد پوشش بیمه ای کشور را 8 میلیون نفرذکر کرد و گفت: این افراد می توانند از مزایای بیمه سلامت ایران برخوردار شوند.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در سال های گذشته، بدهی های این سازمان در بخش دولتی یکساله و در بخش خصوصی ۱۴ ماهه پرداخت می شد که اکنون به ۳ ماه کاهش یافته است.
وی بیان کرد: بدهی معوقه از سال ۹۶ نداریم و در سال ۹۷ هم پرداخت های ما به روز شده است.
موهبتی ادامه داد: خدمات بیمه ای ارایه شده از سوی سازمان بیمه سلامت برای پرداخت ها در بخش هزینه درمان های سرپایی حدود ۷۰ درصد و برای خدمات بستری حدود ۹۰درصد است
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد که تاکنون در 605 بیمارستان دولتی خدمات دهی در قالب دفترچه بیمه حذف شده و به صورت الکترونیکی انجام می شود.
وی ، بررسی الکترونیکی اسناد درمانی و هزینه ای را یکی دیگر از اقدام های سازمان بیمه سلامت ایران ذکر کرد و گفت: این اقدام با هدف کاهش هزینه ها و سرعت بخشی به خدمات انجام شده است.
موهبتی در خصوص بدهی های بیمه سلامت ایران اظهار کرد که این بیمه هیچ گونه بدهی مربوط به سال 96 ندارد .
بیمه سلامت ایرانیان در سال 74 تاسیس شده است .
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی