امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۹۶۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲

کسری تراز تجاری ترکیه از 46 میلیارد دلار گذشت

مقایسه داده های اقتصادی مرکز آمار ترکیه نشان می دهد که واردات این کشور در سال جاری هفت درصد افزایش یافته و کسری تراز تجاری این کشور به بیش از 46 میلیارد دلار رسیده است.
خرداد:ارقام منتشر شده مرکز آمار و وزارت گمرک ترکیه نشان می دهد که واردات این کشور همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد به طوری که با گذشت هر سال بر میزان کسری تراز تجاری سالیانه این کشور افزوده می شود.
به گزارش خرداد و به نقل از العالم مقایسه داده های اقتصادی مراجع آماری ترکیه نشان می دهد که به رغم افزایش واردات این کشور به میزان هفت درصد، میزان صادرات ترکیه به همین نسبت افزایش نیافته است.
میزان واردات ترکیه در هشت ماه منتهی به آگوست سال گذشته میلادی 150 میلیارد و 68 میلیون دلار بود، این در حالی است که در هشت ماه سال جاری این رقم به 158 میلیارد و 63 میلیون دلار رسیده است.
اگر چه تلاش دولت ترکیه در کاهش میزان کسری تراز تجاری همچنان ادامه دارد و در بعضی از ماه های سال جاری نیز موثر بوده است اما در طول سالیان گذشته و با گذشت زمان بر میزان کسری تراز تجاری این کشور افزوده شده است.
داده های اقتصادی مرکز آمار در مدت مشابه سال گذشته و سال جاری حاکی است که افزایش میزان صادرات این کشور کمتر از روند افزایشی میزان واردات بوده است و به همین دلیل میزان کسری تراز تجاری ترکیه در سال جاری میلادی 46 میلیارد و 798 میلیون دلار بوده و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، هفت میلیارد دلار افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، میزان صادرات ترکیه در سال 2017 میلادی با حدود 10.2 درصد افزایش 157 میلیارد و 55 میلیون دلار بوده است.
میزان میزان واردات این کشور در سال گذشته نیز با 17.7 درصد افزایش نسبت به سال قبل 233 میلیارد و 792 میلیون دلار بود.
بررسی آمار تجارت خارجی ترکیه در سال گذشته نیز نشان می دهد که این کشور 76.73 میلیارد دلار موازنه منفی در تجارت خارجی خود داشته و بیشتر واردات محور بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی