امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۹۶۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰

محکومیت یک آلمانی به 10 سال حبس در ترکیه

برای اولین بار بعد از کودتای نظامی نافرجام سال ۲۰۱۶ در ترکیه رسانه‌های آلمانی از محکوم شدن یک تبعه این کشور به حدود ۱۰ سال حبس در ترکیه به اتهام ارتباط با سازمان‌های تروریستی خبر دادند.
خرداد:به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، بیش از یک سال است که یک شهروند 55 ساله آلمانی در ترکیه به اتهام همکاری با گروه های تروریستی به حدود 10 سال زندان محکوم شده است. به نوشته رسانه های آلمانی دادستانی ترکیه این تبعه آلمانی را متهم به عضویت در یک سازمان تروریستی کرده است. البته این مرد این گونه اتهامات علیه خود را شدیدا رد کرده است. وی متهم به ارتباط با جنبش فتح الله گولن است.

به گزارش خرداد و به نقل از تسنیم:دولت ترکیه گولن را معمار کودتای نظامی نافرجام سال 2016 در این کشور می داند. تبعه آلمانی زندانی در ترکیه همچنین متهم است که یک حساب کاربری با یک بانک نزدیک به گولن داشته و فرزندان خود را به یک مدرسه نزدیک به جنبش گولن فرستاده است.

به نوشته روزنامه "زوددویچه سایتونگ" و برخی رسانه های دیگر در آلمان، حکم زندانی علیه این تبعه آلمانی در جولای 2017 صادر شده و تازه حالا منتشر شده است. این مسئله مشخص نیست که چرا صدور این حکم تا به حال علنی نشده است.

بر اساس گزارش های منتشر شده این مرد از ترکیه برای تحصیل به آلمان آمده بود و سال ها در آخن زندگی می کرد. وی سه فرزند داشت و همسرش یک پزشک است. وی تبعه آلمانی دارد. "نجات یو" در سال 2000 به ترکیه بازگشت و در محل تولد خود یک شرکت را تاسیس کرد که تا زمان دستگیر شدنش در آوریل 2017 بر آن ریاست می کرد.

همچنین در روز سه شنبه یک خبرنگار اتریشی در ترکیه دستگیر شد. این خبرنگار اتریشی به اتهام عضویت در یک سازمان تروریستی در آپارتمان محل سکونت خود در آنکارا دستگیر شده است. وزارت امور خارجه اتریش این خبر را تایید کره و اعلام کرده است که یک تبعه اتریشی در آنکارا دستگیر شده است. البته این وزارتخانه جزئیات در این باره را منتشر نکرده است. فرد دستگیر شده سال ها در ترکیه زندگی می کرده است.

مناسبات بین ترکیه و بسیاری کشورهای اروپایی به دلیل اقدامات دولت در آنکارا علیه مخالفان و به زعم آنکارا کودتاچیان و همچنین به دلیل دستگیری بسیاری اتباع اروپایی از جمله خبرنگاران دراین کشور بعد از کودتای نظامی نافرجام بسیار متشنج شده است.
برچسب ها: ترکیه ، آلمان ، حبس
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی