امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۹۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱

"هند"بیشترین نفت خام را از عراق وارد کرد

هند در ماه گذشته با پس زدن عربستان سعودی، بیشترین نفت خام مورد نیاز پالایشگاههای خود را از عراق وارد کرد.
خرداد؛به نقل از روزنامه تایمز او ایندیا ، در ماه اوت (مرداد) وادردات نفت هند با 15.8 درصد رشد به4.7 میلیون بشکه در روز رسید که بیشتر آن را عراق تامین کرد.
 
به گزارش خرداد و به نقل از دانا:با توجه به داده های بدست آمده از منابع حمل و نقل و صنعت، هند در ماه آگوست حدود 4.7 میلیون بشکه نفت در روز وارد کرده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 16 درصد رشد داشته است.
 
عراق که در ماه قبل از آن جایگاه خود به عنوان اصلی ترین تامیین کننده نفت هند را از دست داده بود توانست در ماه اوت دوباره آن را ازعربستان سعودی پس بگیرد.
 
بعد از اینکه دولت هند به عنوان سومین مصرف کننده نفت در جهان، مجوز استفاده از نفتکش ها و بیمه های ایرانی را به حالت تعلیق درآورده است ، واردات از ایران در ماه اوت نسبت به ماه ژوئیه یک سوم کاهش داشت.
 
منابع نفتی عربستان، عراق و ایران تقریبا نیمی از کل واردات هند در ماه اوت را تشکیل داده اند.
سهم خاورمیانه از کل واردات نفت هند در این ماه نسبت به ماه قبل از آن به میزان قابل توجهی افزایش یافت.
این در حالیست که سهم منابع نفتی آفریقایی که توسط شرکت حمل و نقل نفت نیجریه حمل میشوند از حدود 18.5 درصد به 13 درصد کاهش یافته است.
 
داده ها نشان میدهد منابع نفتی آمریکای شمالی حدود 15.8 درصد از کل خرید هند را تشکیل می دهند که نسبت به به نرخ 13.5 درصد در ماه جولای کاهش را نشان میدهد.
 
این در حالیست که در آستانه بازگشت تحریم‌های آمریکا، واردات نفت هند از ایران در ماه ژوئیه (تیر- مرداد) با رشد 30 درصدی به رکورد 768 هزار بشکه در روز رسید.
 
واردات نفت هند از ایران در این ماه به علت افزایش خرید پالایشگاه‌های دولتی، رشدی 85 درصدی را نسبت به موعد مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.
 
ارزیابی داده های غیر رسمی ، میزان واردات نفت آن دسته از پالایشگاه‌های هند که در سال گذشته به سبب اختلاف‌ها بر سر یک پروژه نفتی، خرید نفت خود از ایران را کاهش داده بودند، از ماه آوریل (فروردین) تاکنون جهشی جدی داشته است.
 
در چهار ماهه نخست سال مالی جاری، واردات نفت هند از ایران در مجموع 40 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
 
آخرین آمار رسمی درخصوص میزان صادرات نفت ایران به هند مربوط به ماه ژوئن (خرداد – تیر) است.
دارمندرا پرادان وزیر نفت هند ابتدای هفته گفته بود که واردات از ایران در این ماه رشدی 50 درصدی نسبت به موعد مشابه سال گذشته داشته است.
 
هند دومین خریدار بزرگ نفت ایران پس از چین است و همین موضوع موجب افزایش فشارهای واشنگتن به دهلی نو و پکن در ماه‌های گذشته شده است.
 
«سوشما سواراج» وزیر امورخارجه هند گفته است که این کشور از تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران تبعیت نخواهد کرد.
 
برچسب ها: هند ، تحریم ، نفت
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی