امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۹۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۳

آغاز کوچ پاییزه عشایر

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: کوچ پائیزه عشایر شاهسون به تدریج از اوایل مهرماه آغاز می شود.
خرداد: آذری در جلسه شورای عشایر مشگین شهر با بیان اینکه امسال تقریبا سال خوبی برای عشایر کوچنده بود از آنان خواست به منظور جلوگیری از هرگونه مشکلات احتمالی تقویم کوچ را رعایت کنند.
به گزارش خرداد و به نقل از آذربایجان وی گفت : جامعه عشایر به عنوان قطب مولد ، نقش تاثیر گذاری در تامین مواد لبنی ، گوشت ، صنایع دستی و پشم دارند و دولت حمایت از این قشر زحمت کش را در اولویت کاری خود قرار داده است .
آذری افزود: امسال اعتبار خوبی برای تامین آب شرب قشلاقات استان در نظر گرفته شده و تامین برق از طریق پنلهای خورشیدی از دیگر اقدامات اداره امور عشایر خواهد بود.
صمدی فرماندار مشگین شهر نیز گفت: حدود 400کیلومتر از جاده های عشایری استان امسال بهسازی و برف روبی شد و 200 هزار راس از دامهای عشایر نیز در مقابل بیماریهای مختلف واکسینه شده اند.
صمدی افزود : در همین مدت با بررسی بیش از 20 نوع بیماری حدود 60هزار راس دام درمان شد.
وی تصریح کرد : در پنج ماه اخیر اکیپهای پزشکی سیار مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان مشگین شهر با حضور در ییلاقات بیش از 140 مورد خدمات پزشکی و بهداشتی به عشایر ارائه کرده است.
فرماندار مشگین شهر خاطر نشان کرد : به منظور بهره مندی از قابلیتهای عشایر منطقه جهت ترویج صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال و در آمد زائی ییلاقات خاوندی ، عده چمنی و تندیرلی برای بوم گردی در نظر گرفته شده است.
همه ساله در ایام بهار و تابستان بیش از 60درصد از عشایر ایل شاهسون در ییلاقات شهرستان مشگین شهر ساکن می شوند .
برچسب ها: کوچ ، عشایر ، اردبیل
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی