امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۹۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۸

مرگ بیش از 500 بی‌سرپناه در فرانسه

طبق گزارش سالانه موسسه فرانسوی "جمعیت مردگان خیابان" ، دست کم پانصد فرد بی‌سرپناه سال دو هزار و هفده در فرانسه جان باختند.
خرداد:مرگ بیش از 500 بی‌سرپناه در فرانسهبه گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق گزارش سالانه موسسه فرانسوی "جمعیت مردگان خیابان" که روز چهارشنبه در پاریس منتشر شد، دست کم پانصد فرد بی‌سرپناه سال دو هزار و هفده در فرانسه جان باختند.
به گزارش خرداد و به نقل از ایرنا:این گزارش تکان دهنده در حالی منتشر شده که قرار است روز پنجشنبه امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه طرحی را درباره مبارزه با فقر ارائه کند.
جمعیت مردگان خیابان که برای تهیه گزارش خود به اطلاعات جمع آوری شده توسط انجمنهای اجتماعی و خیریه، بیمارستانها، افراد و همچنین رسانه ها استناد کرده است، اعلام کرد سال گذشته پانصد و یازده فرد بی‌سرپناه که در خیابانهای فرانسه زندگی می کردند جان باختند. این جمعیت در عین حال در گزارش سالانه خود تاکید کرد بیم آن می رود که شمار واقعی افرادی که سال گذشته در چنین وضعیتی در فرانسه جان باختند شش برابر بیشتر از این رقم باشد.
طبق این گزارش سال گذشته 91/2 درصد مردگان خیابان در فرانسه را مردانی که سن متوسط پنجاه تا پنجاه و شش سال داشتند تشکیل می دادند و عمر آنها سی سال زودتر از افراد عادی به پایان رسیده است. 57 درصد از این افراد در خیابانها و اماکن عمومی یا سرپناههای موقتی که خودشان ساخته بودند، جان خود را از دست داده اند. اصلی ترین علت مرگ و میر این افراد بیماری و مرگ طبیعی اعلام شده است و بیست و هفت درصد آنها نیز به علت تصادف یا خودکشی جان باخته یا این که کشته شده اند.


برچسب ها: فرانسه ، مرگ ، بی سرپناه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی