امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۹۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
ئیس دانشگاه ولی عصر رفسنجان:

پایین نگه داشتن نرخ ارز تولید ملی را نابود می کند

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان گفت: پایین نگه داشتن نرخ ارز امکان رقابت پسته با بازارهای جهانی را از ما گرفته و تولید داخلی را نابود می کند.
خرداد: محمدعلی دهقان ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح همایش ملی پسته گفت: به دلیل مشغله های زیادی که جهاد کشاورزی دارد ما می توانیم با تشکل و مجمع هایی متشکل از فرمانداران، مسئولان جهاد کشاورزی، دانشکده های کشاورزی و بخش خصوصی در شهرهای پسته خیز به بررسی وضعیت پسته چالش ها و مشکلات پیش رو پرداخته و گامی در جهت بهبود شرایط پسته برداریم که ما در دانشگاه ولی عصر رفسنجان این آمادگی را داریم تا چنین شرایطی را فراهم کنیم.

به گزارش خرداد و به نقل از مهر:با اشاره به افزایش نرخ ارز بیان کرد: اکنون این فرصت مهیاست تا پخش کشاورزی جان دیگری بگیرد و به حق خود برسد. در حقیقت اگر دلار نرخ واقعی خود را داشته باشد محصولات کشاورزی نیز  قیمت واقعی خود را خواهند داشت و ما می توانیم با دنیا رقابت کنیم.

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان اذعان کرد: در واقع پایین نگه داشتن نرخ ارز امکان رقابت پسته با بازار های جهانی از ما خواهد گرفت. پایین نگه داشتن نرخ ارز نه تنها برای پسته بلکه برای تمام محصولات تولیدی آسیب رسان است و تولید داخلی را نابود می کند.

دهقان در پایان گفت: امیدوارم این همایش بتواند راهکارهایی مناسب برای بهبود شرایط پسته ارائه کند.

برچسب ها: ارز ، دلار ، تولید
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی