امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۹۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷

کره‌جنوبی به‌دنبال میزبانی مشترک رقابت‌های المپیک باکره‌شمالی است

کره جنوبی در صدد است تا در راستای کاهش تنش‌ها به همسایه شمالی خود اعلام کند که دو کشور پیشنهاد میزبانی مشترک رقابت‌های المپیک سال ۲۰۳۲ را به کمیته بین‌المللی المپیک ارائه دهند.
خرداد: کره جنوبی در نظر دارد به همسایه شمالی خود اعلام کند که دو کشور پیشنهاد میزبانی مشترک رقابت‌های المپیک سال ۲۰۳۲ میلادی را به کمیته بین‌المللی المپیک ارائه دهند.

به گزارش خرداد و به نقل از مهر:«جونگ-هوآن» (Jong-hwan) وزیر ورزش کره جنوبی امروز چهارشنبه در این خصوص گفت: این پیشنهاد را در جریان دیدار هفته آینده با رهبر کره شمالی در پیونگ یانگ به وی خواهم داد تا از این طریق به برقراری صلح کمک کنم.

وزیر ورزش کره جنوبی با بیان این مطلب گفت: مشارکت کره شمالی در المپیک زمستانی پیونگ چانگ نشان داد که ما می‌توانیم این رویه را ادامه دهیم و آن‌ را در رقابت‌های المپیک تابستانی پیگیری کنیم؛ رویدادی که زمینه‌ ساز کاهش تنش‌ های موجود در شبه جزیره کره می‌ شود.

وی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که این ایده می‌ تواند شبه جزیره کره را به سمت صلح و آرامش بیشتر و در نهایت صلح پایدار بیشتر سوق دهد.

این درحالیست که سومین نشست «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی از ۱۸ تا ۲۰ سپتامبر (۲۷ تا ۲۹ شهریور) در پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی برگزار خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی