امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۹۷۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷

هراس میلیون‌ها آمریکایی از تندباد «فلورانس»

بروز یکی از مهیب‌ترین تندباد‌ها در آمریکا موجب هراس اهالی ساکن برخی ایالت‌های این کشور و ترک منطقه شده است.
خرداد:، تندباد «فلورانس» که یکی از شدیدترین تندباد‌های ۲۹ سال گذشته آمریکا محسوب می‌شود از دوشنبه با سرعت ۲۱۵ کیلومتر بر ساعت در سواحل کارولینای در حال حرکت بوده و باعث شد بیش از یک میلیون نفر از اهالی منطقه منازل خود را تخلیه کنند.

به گزارش خرداد و به نقل از افکار نیوز:به نوشته وبگاه شبکه «سی. ان. ان» پیش بینی مرکز ملی تندباد شناسی آمریکا حکایت از آن دارد که ۲۵ میلیون آمریکایی در معرض این تندباد مهیب درحال حرکت از ویرجینیا به سمت آلاباما هستند.

بر اساس این گزارش، کارشناسان از بروز تلفات جانی در ایالت‌های کارولینای شمالی و جنوبی و ویرجینیا خبر داده‌اند. در همین زمینه فرماندار کارولینای جنوبی از ترک بیش یک میلیون نفر از اهالی منطقه خبر داده است.

شبکه خبری «فاکس نیوز» نیز به در خطر بودن دو نیروگاه هسته‌ای آمریکا که در مسیر این تندباد قرار دارند، اشاره کرد.

رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از صحبت خود با فرمانداران ایالتی برای ترتیب دادن تمهیدات لازم در این زمینه خبر داده است.

چند توفان سهمگین و مرگبار نیز سال گذشته در آمریکا رخ داد. توفان‌های «ماریا» و هاروی حدود سه هزار نفر را به کام مرگ بردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی