امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۸۹۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸

آمریکا 2میلیارد و600میلیون دلارتسلیحات به کره جنوبی می فروشد

خرداد:وزارت امور خارجه آمریکا بامداد جمعه از موافقت با فروش 6 فروند هواپیمای گشت‌زنی «Poseidon» و 64 موشک پاتریوت به کره جنوبی به ارزش کلی 2 میلیارد و 600 میلیون دلار خبر داد.

به گزارش خرداد ، خبرگزاری رویترز، آژانس همکاری امنیتی دفاعی امریکا (DSCA) اعلام کرد، این نوع هواپیما که ارزش کلی آن دو میلیارد و 100 میلیون دلار تخمین زده می شود، مدل Poseidon P -8 A است و برای تعقب زیردریایی و گشت زنی زیر دریایی به کارمی رود و ساخت شرکت بوئینگ می باشد.
این آژانس که وابسته به وزارت دفاع امریکا است در گزارش خود افزود: بخش دوم تسلیحاتی که در اختیار کره جنوبی قرار داده می شود، سامانهٔ موشکی ضد بالستیک پاتریوت به ارزش 501 میلیون دلار است.
آژانس همکاری امنیتی دفاعی همچنین افزود که سلاح هایی که وزارت امورخارجه آمریکا به کنگره اعلام کرده است، به کره جنوبی کمک خواهد کرد، توان دفاعی و موشکی خود را افزایش دهد.
این تجهیزات قادر خواهد بود با حمایت از توانایی دریایی کره جنوبی، امنیت ملی آمریکا را نیز حفظ کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی