امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۹۱۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳

ربات‌ها 6 سال دیگر انسان‌ها را زندگی کاری حذف می‌کنند

خرداد:روبات ها می توانند انسان ها را شکست دهند و این موضوع نهایتا تا 6 سال دیگر رخ می دهد. درواقع روبات ها می توانند انسان ها را از مشاغلشان کنار زده و از زندگی کاری حذف کنند

به گزارش خرداد و به نقل از برنا، مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی اعلام کرد که روبات‌ها تا سال 2025 حدود 52 درصد کارهای ما را به عهده خواهند گرفت و این دو برابراقداماتی است که هم‌اکنون انجام می‌دهند.

بر اساس بیانیه مذکور، طی هفت سال آینده بیش از نیمی از تمام کارهای فعلی توسط ماشین‌آلات یا ربات‌ها انجام خواهد شد، در حالی که اکنون نرخ این خدمات تنها  29 درصد است.

به نظر می رسد همزمان با رشد و تغییر خدمات و الگوریتم های نرم افزاری و کامپیوتری، امکان از دست رفتن فرصت های شغلی کاربران وجود دارد.

فرایندهای کامپیوتری که تا 2025 برای حل چالش‌ها طراحی شده‌اند، می‌توانند 133 میلیون شغل جدید ایجاد کنند و ربات‌ها به جای 75 میلیون نفر در جهان مشغول به کار شوند.

پیش‌بینی‌می‌شود که روبات‌ها در مشاغلی مثل حسابداری، مدیریت مشتری، صنایع، پست و بخش‌های عمومی مشغول به کار خواهند شد.

شغل‌هایی مثل فروش، بازاریابی، خدمات‌رسانی به مشتری به دلیل نیاز به مهارت‌های انسانی جزو آخرین مشاغلی هستند که روبات‌ها روی آن دست خواهند گذاشت. با توجه به رشد روزافزون تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی به‌نظر می‌رسد که این مشاغل فعلاً از دست انسان‌ها خارج نشوند.

در حال حاضر مهم‌ترین چالش در این زمینه آموزش دوباره به کارگران است تا بتوانند مهارت‌های خود را با توجه به همکاری با ربات‌ها و کار با ماشین‌آلات ارتقا دهند و در واقع کارگران بیشتر در بخش خلاقیت، تفکر بحرانی و ترغیب به ادامه کار، فعالیت کنند.

این مطالعه روی مدیران پرسنل و مدیران اجرایی شرکت‌های جهان که 70 درصد ظرفیت جهانی را به خود اختصاص داده‌اند، انجام شده است.

 

محققان معتقدند که بین سال‌های 2012 تا 2022 بخش‌های مربوط به حمل‌ونقل هوایی و گردشگری بیشتر از بخش‌های دیگر به آموزش دوباره کارگران نیاز خواهند داشت؛ زیرا به‌نظر می‌رسد با ورود روبات‌ها در این بخش، کارهای انسانی به‌شدت تحت‌الشعاع قرار بگیرند.
برچسب ها: ربات ، انسان ، حذف انسان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی