امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۹۱۲۱۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۶

طلا در دنیا ارزان شد

خرداد: در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها هر اونس طلا 1203.7 دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به دیروز 3.2 دلار پایین‌تر بوده است.

به گزارش خرداد به نقل از فارس، در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها قیمت نقره، پلاتین و پالادیوم افزایش یافت و طلا کاهش قیمت را تجربه کرد.

بر همین اساس هر اونس طلا 3.2 دلار ارزان شد و 1203.7 دلار به فروش رسید. قیمت کنونی در مقایسه با قیمت متوسط یک ماه گذشته این فلز 8.4 دلار بالاتر و در مقایسه با متوسط قیمت یک سال گذشته آن 86.9 دلار پایین‌تر بوده است.

قیمت نقره 6 سنت افزایش یافت و به 14.37 دلار در هر اونس رسید. پلاتین و پالادیوم نیز به ترتیب با 2 و 3 دلار افزایش 835 و 1052 دلار در هر اونس قیمت‌گذاری شدند.

اصلی‌ترین کاهش قیمت طلا در بازار جهانی در معاملات امروز افزایش ارزش دلار در بازار ارز بوده است. با توجه به اینکه سرمایه‌‌گذاران به طور کامل بر افزایش بهره دلار در آمریکا طی هفته‌های آینده حساب کرده‌اند و از طرفی قرار است این هفته بحران تجاری بین آمریکا و چین وارد فاز تازه‌ای شود، ارزش دلار امروز افزایش یافته است.

قرار است در هفته پیش‌ رو چین و آمریکا تعرفه‌های جدیدی را بر واردات ده‌ها میلیارد دلار کالا از یکدیگر اعمال کنند.

ارزش دلار در معاملات ارزی امروز در برابر سبد عرضه‌های مرجع افزایش یافت و باعث شد خرید طلا برای دارندگان دیگر ارزهای بین‌المللی گران‌تر تمام شود.
برچسب ها: طلا ، قیمت طلا ، دلار
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی