در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۹۱۷۵۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳

افزایش 11 درصدی بارش‌های سال آبی گذشته در کردستان

خرداد:کارشناس هواشناسی استان کردستان، بیان کرد: میانگین بلند مدت سال آبی امسال 501 میلی متر بوده که نسبت به دوره بلند مدت نیز 11 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خرداد ،علی پناهی در گفت‌وگو با ایسنا، میانگین بارندگی‌های سال آبی 97_96 را 555 و یک دهم میلی متر اعلام و اظهار کرد: این میزان بارندگی طی سال آبی گذشته 449 و نیم میلی متر بوده است.

 وی میزان بارندگی های امسال در استان کردستان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: بر اساس آمار، این میزان نسبت به  سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.

 کارشناس هواشناسی استان کردستان، بیان کرد: میانگین بلند مدت سال آبی امسال 501 میلی متر بوده که نسبت به دوره بلند مدت نیز 11 درصد افزایش داشته است.

 وی با بیان اینکه خشکسالی با سنجش بارندگی‌های یکی دو سال انجام نمی‌شود، بلکه در بلند مدت شکل می‌گیرد، ادامه داد: منابع آبی استان کردستان طی سال‌های متمادی و به تدریج با توجه به میزان بارندگی‌ها کم شده است و فقط با افزایش بارندگی امسال جبران نمی‌شود.

پناهی، خاطرنشان کرد: اگر چه میزان بارندگی های امسال در کردستان و در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش داشته است اما امکان ذخیره شدن این آب ها ضعیف است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه