امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۹۴۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۰
آخرین اولتیماتوم؛

سرنوشت مشابه سرمربیان بارسا و رئال

خولن لوپتگی و ارنستو والورده، در شرایطی مشابه هم به کار خود ادامه می‌دهند.
خرداد: خولن لوپتگی و ارنستو والورده، در شرایطی مشابه هم به کار خود ادامه می‌دهند.

به گزارش خرداد به نقل از ورزش سه، این در حالیست که در هر شرایط دیگر، آنها همین امروز آخرین اولتیماتوم را دریافت کرده بودند و در آستانه اخراج قرار داشتند. آمار رئال و بارسا در این فصل بسیار ضعیف بوده و در یک دهه اخیر، هیچ کدام از دو تیم چنین شروع ضعیفی نداشته اند. معمولا اینگونه بوده که هر وقت یک تیم ضعیف کار کرده، تیم بعدی که نوبت بازی اش رسیده، ضعیف تر ظاهر شده است.

اما این شرایط بحرانی باعث شده تا هر دو مربی، فرصت جبران بیشتری داشته باشند. هیچگاه اینطور نبوده که دو تیم، اینطور ضعیف کار کنند و در نهایت سویا را در صدر جدول ببینند.

رئال تنها یک بار چنین آمار ضعیفی در ۱۰ سال اخیر داشته (۱۴ امتیاز) که به فصل ۱۳-۲۰۱۲ و سال آخر مورینیو بازمی‌گردد. اما این بار رئال یک آمار تاریخی دیگر را هم به ثبت رسانده و آن ۶ ساعت و ۴۹ دقیقه ناکامی در گلزنی است. به همه این نکات منفی می‌توان شکست مقابل زسکامسکو را نیز اضافه کرد تا متوجه شد اوضاع خولن لوپتگی چقدر بد است. در حقیقت شرایط او به هیچ وجه عادی نیست.
او حمایت بخش عمده ای از مدیران به خصوص پرز را از دست داده ولی بخش دیگری از باشگاه، به خصوص بازیکنان، حامی او هستند. اینکه او تنها ۲ امتیاز با صدرنشین یعنی سویا فاصله دارد، می‌تواند باعث شود که او در پستش ماندگار باشد. در حقیقت هواداران هنوز حتی عصبانیت خود را از نتایج در برنابئو نشان نداده اند. شکست مقابل اتلتیکو در سوپرکاپ اسپانیا و ۴ لغزش مقابل بیلبائو، سویا، اتلتیکو و آلاوس، اوضاع برای لوپتگی را بسیار لغزان کرده است. اما فعلا تا به اینجا، تنها نتایج بارسا باعث شده که او در رئال ماندنی شود.

در سوی دیگر، بارسلونا نیز شرایط خوبی را سپری نمی‌کند. شاگردان والورده در ۴ بازی اخیر خود در لالیگا، نتوانسته اند به پیروزی برسند و ۱۰ امتیاز تا به اینجا فصل از دست داده اند. در کمال تعجب، تیتر نشریات کاتالان پس از تساوی مقابل والنسیا، به بارسلونا تعلق یافت در حالی که در شرایط مشابه و سال های گذشته، به لغزش مشابه رئال اشاره می‌شد. به نظر مطبوعات کاتالان نیز قصد انتقاد از عملکرد تیم والورده را دارند. اشتباهات ادامه دار پیکه، نمایش نه چندان خوب لانگله در خط دفاعی، تنش ها در مورد ویدال، روزهای نه چندان خوب سوارز، موضوع مالکوم و دور شدن دمبله از ترکیب تیم، مطمئنا روی این نتایج تاثیر گذاشته است. بازی عالی بارسا در لندن مقابل تاتنهام، هوای تازه ای به این تیم منتقل کرد ولی برای پیروزی مقابل والنسیا، هوای تازه کافی نبود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی