امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۹۵۳۸۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۵
ترابی، تعویضی طلایی همیشگی کی‌روش؛

ایران 2- بولیوی 1؛ برد با ویژه‌ترین هواداران

گلزنی مهدی ترابی موجب شد تا ملی پوشان ایران دیدار تدارکاتی برابر بولیوی را با پیروزی 2 بر یک به اتمام رسانند.
خرداد: گلزنی مهدی ترابی موجب شد تا ملی پوشان ایران دیدار تدارکاتی برابر بولیوی را با پیروزی 2 بر یک به اتمام رسانند.

به گزارش خردادبه نقل از ورزش سه، تیم ملی ایران که خود را آماده حضور پُر قدرت در جام ملت‌های آسیا می‌کند، در دومین اردوی آماده سازی بعد از جام ملت‌های آسیا، تمرینات منظمی زیر نظر کادرفنی داشت و امشب در تنها دیدار تدارکاتی این اردو به مصاف تیم ملی بولیوی رفت که موفق شد به پیروزی 2 بر یک دست پیدا کند.


شاگردان کارلوس کی‌روش که بعد از جام جهانی 2018 یک مسابقه دوستانه با ازبکستان داشتند و به پیروزی رسیدند، امشب هم به برد دیگری در بازی‌های تدارکاتی پیش از جام ملت‌های آسیا رسیدند تا با شرایط بهتر و امیدواری بیشتری آماده این رقابت‌ها شوند.

 

تیم ملی ایران با گلزنی علیرضا جهانبخش در دقیقه 17 نیمه اول بازی امشب برابر بولیوی را با پیروزی تمام کرد ولی 6 دقیقه پس از شروع نیمه دوم، رودی کاردوسو با شوت تماشایی پای چپ گل تساوی را به ثمر رساند، اما این نتیجه پابرجا نبود و مهدی ترابی همانند دیدار تدارکاتی اخیر تیم ملی برابر ازبکستان موفق شد گل پیروزی‌بخش شاگردان کی‌روش را بزند تا مسابقه دوستانه دیگری را با پیروزی به پایان برسانند.

 


بازی‌های دوستانه بین المللی
سه‌شنبه: 97/07/24 ؛ ساعت 19:30
استادیوم: آزادی/ تماشاگر: حدود 10 هزار نفر
داور: علی شعبان(کویت)؛ کمک‌ها: حمود الفهلی، عباس غلوم و وحید کاظمی(ایران)/ ناظر: امید جمالی


تیم ملی ایران
 

علیرضا بیرانوند
روزبه چشمی
سید مجید حسینی
صادق محرمی
احسان حاج‌صفی
امید ابراهیمی (84- علی کریمی)
علیرضا جهانبخش (46- مسعود شجاعی)
وحید امیری (46- مهدی ترابی)
سامان قدوس (46- اشکان دژاگه)
مهدی طارمی (78- علی قلی‌زاده)
سردار آزمون (46- کریم انصاری‌فرد)

سرمربی: کارلوس کی‌روش

 
تیم ملی بولیوی
 

گویلرمو ویسکارا
لوئیز هاکوئین
خوآن گابریل والورده
خوزه مانوئل ساگردو
اسکار ریبرا
دیگو وایار
اروین ساودرا (71- پائول آرانو)
لئونل جوستینیانو (83- کارلوس آنز)
هنری واکا (55- مارسلو مورنو)
رودی کاردوسو (77- هاسمانی کامپوس)
گیلبرت آلوارز (77- لئوناردو واکا)

سرمربی: سزار فاریاسشرح گل


ایران 1 - بولیوی صفر (دقیقه 17: علیرضا جهانبخش): پس از پرتاب اوت وحید امیری از سمت چپ زمین، مهدی طارمی با ضربه سر به علیرضا جهانبخش پاس داد که او هم با ضربه سر توپ را زد ولی دروازه‌بان بولیوی واکنش نشان داد که در ریباند هم دوباره جهانبخش صاحب موقعیت شد و این بار با شوت تک ضرب دروازه را باز کرد.ایران 1 - بولیوی 1 (دقیقه 51: رودی کاردوسو): پشت محوطه جریمه ایران توپ به رودی کاردوسو رسید که او با شوت ناگهانی پای چپ و تماشایی موفق به گلزنی شد.

 

ایران 2 - بولیوی 1 (دقیقه 63: مهدی ترابی): اشکان دژاگه از میانه زمین پاس در عمق داد که دفع ناقص مانوئل ساگردو و توپ‌گیری مهدی ترابی موجب شد تا این ملی پوش ایران با ویسکارا تک به تک شود و در حالت درازکش دروازه بولیوی را باز کند.لحظات حساس


دققه 2: ارسال دقیق سامان قدوس از روی ضربه آزاد میانه زمین و ضربه سر مهدی طارمی با کمترین فاصله از روی دروازه بولیوی به بیرون رفت.
دقیقه 9: گیلبرت آلوارز با دریبل سر پای زیبا مقابل چشمی نزدیک بود دروازه ایران را باز کند ولی ضربه او در شرایط سختی زده شد تا در نهایت بیرانوند توپ را در اختیار بگیرد.
دقیقه 15: شوت سردار آزمون از زاویه بسته در دستان دروازه‌بان بولیوی جای گرفت.

دقیقه 21: شوت سامان قدوس از میانه زمین از روی دروازه بولیوی راهی اوت شد.

دقیقه 24: جهانبخش این شانس را داشت تا برای دومین بار دروازه بولیوی را باز کند ولی پس از ارسال حاج‌صفی از جناح چپ زمین، توپ از مقابل پای او عبور کرد.

دقیقه 26: همکاری خوب بازیکنان تیم ملی در نهایت با شوت سرکش و محکم طارمی همراه شد که ویسکارا، دروازه‌بان بولیوی با واکنش به موقع توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 29: ضربه سر لوئیز هاکوئین از بالای دروازه ایران راهی اوت شد.

دقیقه 30: پس از شوت پای چپ سردار آزمون و تکل جهانبخش دروازه بولیوی باز شد ولی کمک داور کویتی این گل را آفساید گرفت.

دقیقه 32: ضد حمله سریع بازیکنان ایران نزدیک بود با گل همراه شود ولی بعد از نفوذ خوب محرمی و پاس او به جهانبخش، شوت او به هاکوئین برخورد کرد و به کرنر رفت.


دقیقه 33: ریباند کرنر سامان قدوس به پشت محوطه جریمه را وحید امیری با شوت روی پای ناگهانی و تماشایی از پشت محوطه جریمه زد که توپ به اسکار ریبرا، مدافع بولیوی برخورد کرد و دفع شد.

دقیقه 43: جهانبخش بعد از توپ‌گیری تا پشت محوطه جریمه بولیوی پیش رفت و شوت‌زنی کرد ولی ضربه او از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 48: شوت مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه از روی دروازه بولیوی به اوت رفت.

دقیقه 54: سانتر خوب دژاگه از روی ضربه آزاد سمت چپ زمین را چشمی نتوانست استفاده کند و در ادامه هم توپ بعد از برخورد به پای طارمی به بیرون رفت تا موقعیت گلزنی برای ایران از دست برود.

دقیقه 72: ارسال محرمی از جناح راست زمین بعد از برخورد به پای سارگدو روی سر ترابی فرود آمد که ضربه او را ویسکارا به زیبایی برگشت داد و در ریباند حاج‌صفی نتوانست از فرصت گلزنی استفاده کند و ضربه سر او از کنار تیرک عمودی دروازه بولیوی راهی اوت شد.

دقیقه 80: مارسلو مورنو از اشتباه چشمی استفاده کرد و موقعیت خطرناکی برای بولیوی ترتیب داد که شوت محکم پای چپ او را بیرانوند در دو مرحله باز کرد و اجازه گلزنی به پائول آرانو نداد.

دقیقه 89: پاس دژاگه و شوت پای چپ قلی‌زاده بی‌حاصل بود و به اوت رفت.

دقیقه 90: ترابی به انصاری‌فرد پاس داد که او بعد از حرکت در عرض، شوت کم‌دقتی زد و ضربه او با فاصله زیادی از بالای دروازه بولیوی راهی اوت شد.

 
در حاشیه


* بازی با یک دقیقه تاخیر به احترام درگذشت زنده یاد بهرام شفیع، مجری و گزارشگر ورزشی آغاز شد.
* همانطور که انتظار می‌رفت، تعدادی از بانوان برای تماشای این مسابقه در ورزشگاه آزادی حضور دارند.

 

* استقبال نسبتا متوسطی از دیدار تیم ملی ایران به عمل آمده است.

* تعدادی از هواداران زن بولیوی نیز در استادیوم آزادی حضور دارند که در نوع خود جالب توجه است.

* بعد از گلی که جهانبخش به ثمر رساند، تماشاگران و به ویژه هواداران زن شور و حال زیادی در ورزشگاه به وجود آوردند و به تشویق بازیکنان پرداختند.

* مسعود شجاعی از ابتدای نیمه دوم وارد زمین شد و احسان حاج‌صفی بازوبند کاپیتانی را تحویل او داد.

* مهدی ترابی که در دیدار تدارکاتی اخیر تیم ملی برابر ازبکستان به‌عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده بود و تک گل ایران را به ثمر رساند، امشب هم توانست در حضور تعویضی خود این کار را برابر بولیوی تکرار کند.

* در دقایق پایانی بولیوی صاحب یک ضربه آزاد و کرنر شد که در اقدامی جالب توجه از سوی سرمربی این تیم، دروازه‌بان بولیوی هم برای گلزنی تا محوطه جریمه ایران پیش آمد.
* در لحظات آخر مسابقه کی‌روش به دلیل اعلام اوت به سود بولیوی اعتراض شدیدی به داور کویتی داشت.

* وینفرد شفر، سرمربی استقلال و امیرحسین فتحی، مدیر عامل این باشگاه این مسابقه را از نزدیک تماشا می‌کنند و در ورزشگاه آزادی حضور دارند.

 

 

 

بهترین بازیکن


مهدی ترابی ملی پوش تعویضی ایران که از ابتدای نیمه دوم وارد زمین شده بود، همانند مسابقه تدارکاتی برابر ازبکستان خوش درخشید و موفق شد با وجود اینکه به‌عنوان یار تعویضی به زمین می‌رود، گل پیروزی بخش تیم ملی را به ثمر رسانده و پیروزی دیگری برای شاگردان کیروش در راه جام ملت‌های آسیا رقم بزند؛ او علاوه بر گلزنی با پاس‌های خوب برای بازیکنان ایران خلق موقعیت کرد و نمایش خوبی داشت تا ستاره تیم ملی برابر بولیوی باشد.


اتفاق ویژه


طلسم حضور بانوان در ورزشگاه آزادی شکسته شد و تعدادی از ملی پوشان رده‌های سنی مختلف تیم‌های ملی بانوان و جمعی از کارکنان فدراسیون فوتبال در کنار تعدادی از هنرمندان این اجازه را پیدا کردند تا مسابقه امشب تیم ملی برابر بولیوی را از نزدیک تماشا کرده و جو جدیدی در استادیوم آزادی رقم بزنند و شور و حال خاصی به این دیدار بدهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی