امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۹۷۲۷۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۴
نماینده سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس:

روند بهره برداری از منابع معدنی کردستان نگران کننده است

خرداد: نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس گفت: روند بهره برداری از منابع معدنی در استان کردستان و تخریب محیط زیست نگران کننده است.

به گزارش خرداد به نقل از دمهر، مهدی فرشادان شامگاه دوشنبه در سومین جلسه شورای معادن استان کردستان، به بیانات رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان واکنش نشان داد و اظهارات محمد دره وزمی خلاف قانون و دستورالعمل های واگذاری معادن عنوان کرد.

وی اظهارداشت: این اظهارات خلاف قانون و دستورالعمل های صدور پروانه بهره برداری از معادن است چرا که بعد از شش ماه از صدور یک پروانه اگر سرمایه گذار از این معادن بهره برداری نکند و کاری را در آن صورت ندهد باید پروانه آن باطل شود و جای تعجب دارد با وجود اینکه بعضی از معادن بیش از سه سال است که تعطیل هستند اما سرمایه گذاران برای تمدید پروانه بهره برداری معدن خود اقدام کرده و در این شورا نیز از آنها حمایت می شود.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از پتانسیل های استان کردستان بعد از کشاورزی، آب و منابع طبیعی وجود معادن خدادادی است که در این منطقه وجود دارد و با این وجود به هیچ عنوان طی سالیان گذشته از این معادن در راستای توسعه و اشتغال زایی در این استان اقدامی صورت نگرفته است.

فرشادان با بیان اینکه خام فروشی مشکل اصلی استخراج معادن استان کردستان است، ادامه داد: هیچ یک از سرمایه گذاران در خصوص فرآوری محصولات این معادن اقدامی انجام نداده اند و تنها به دنبال برداشت از معادن هستند.

وی یادآور شد: شاید این لفظ جالبی نباشد اما عده ای مانند قوم مغول به معادن استان کردستان حمله ور شده و منطقه را ویران کرده اند و محیط زیست را به نابودی کشانده اند و سپس آنها را رها کردند.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر کسانی که به هر نحوی نمی توانند از معادنی که پروانه بهره برداری به آنها داده شده، بهره برداری کنند و فعالیتی در آن انجام نداده اند، پروانه آنها باید طبق قانون ابطال شود و این معادن به سرمایه گذاران واقعی که در این زمینه تخصص دارند واگذار شود تا بتوانند هم در زمینه توسعه اقتصاد منطقه هم اشتغالزایی کاری انجام دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی