امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۹۸۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۴

آلمان: اقدامات لازم برای حمایت از اقتصاد ایران صورت می‌گیرد

خرداد: «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان روز سه شنبه با انتقاد از تحریم‌های یکجانبه آمریکا و سیاست های کاخ سفید، از تدارک اقدامات لازم برای حمایت از اقتصاد ایران سخن گفت.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، وی که در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت، با اشاره به تحریم‌های آمریکا گفت: معتقدیم که تحریم ها ، اقدام و گام نادرستی است.
وزیر امور خارجه آلمان با تاکید بر لزوم حفظ توافق هسته‌ای، ادامه داد: مشغول کار روی ابزارهای جدیدی در اتحادیه اروپا، از جمله سازوکار مالی ویژه، برای اطمینان از حفظ تجارت با ایران هستیم.
وی افزود: اقدامات ضروری را با هدف جلوگیری از فروپاشی اقتصادی ایران تدارک می‌بینیم؛ شرایطی که وقوع آن می‌تواند منجر به بی‌ثباتی و تقویت نیروهای تندرو شود.
ماس هشدار داد که تحریم‌های جدید علیه ایران، می‌تواند تنش‌ها را در خاورمیانه افزایش داده و حتی به تهدیدی علیه امنیت اروپا تبدیل شود.
«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت ماه گذشته از برجام خارج شد؛ اقدامی که محکومیت شدید دیگر کشورهای امضاکننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه را به همراه داشت.
این کشورها تأکید کرده‌اند که به برجام پایبند می‌مانند و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.
ترامپ با حربه تروریسم اقتصادی، وضع تحریم های یکجانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی، به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است؛ اما تجربه ماه های اخیر و همراهی نکردن جهان با آمریکا نشان داده است که این کشور هیچگاه به اهداف خود دست نخواهد یافت.
هم اکنون اتحادیه اروپا در حال بررسی اجرای طرح همکاری مستقیم بانک های مرکزی کشورهای اروپایی با ایران است که تضمینی بر تداوم فعالیت های بانکی و تجاری خواهد بود.
این اتحادیه همچنین طرحی برای جایگزینی ساز و کار تسویه وجوه در دست بررسی دارد که برای ارسال و دریافت اطلاعات تراکنش‌های مالی به کار می رود.
اروپا با اجرای قانون مسدودسازی تحریم‌ها (Blocking Statute) همزمان گامی در حمایت از شرکت های کوچک و متوسط برداشته است و این شرکت ها به موجب این قانون، مشمول تحریم های آمریکا قرار نخواهند گرفت.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه