در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۹۸۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵

ترامپ، قانون عدم اعطای پناهندگی به مهاجران غیرقانونی را امضا کرد

 خرداد: رئیس جمهوری آمریکا قانونی را امضا کرد که بر اساس آن، افرادی که به صورت غیر قانونی وارد این کشور می شوند پناهدگی دریافت نخواهند کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا عصر امروز (جمعه) اعلام کرد قانونی را امضا کرده که از اعطای حق پناهندگی به افرادی که به صورت غیر قانونی وارد خاک این کشور می شوند، جلوگیری می کند.

ترامپ در گفت و گو با خبرنگاران در برابر کاخ سفید پیش از ترک واشنگتن به سوی پاریس در این باره اظهار داشت: می خواهیم مردم به کشور ما بیایند با این حال باید به صورت قانونی این کار را انجام دهند.

این در حالی است که کاخ سفید تاکنون متن قانون جدید را منتشر نکرده و در نتیجه روشن نیست این قانون کدام گروه های مهاجران را در بر می گیرد.

یادآور می شود که دولت آمریکا روز گذشته تاکید کرده بود که هدف از قانون جدید، تقویت سیستم اعطای پناهندگی از طریق تضمین درخواست پناهندگی مهاجران تنها در نقاط ورود مشخص می باشد.

یک نماینده کاخ سفید نیز در این باره گفته بود: کسانی که از نقاط عبور مشخصی در مرزهای کشور وارد می شوند، به عمد قانون را نقض می کنند و با وجود آن که قوانین مهاجرت آمریکا به گروه های مختلف مهاجران حفاظت مشخصی اعطا می کند، اقدام این دسته از مهاجران قانون فدرال آمریکا را نقض می کند.

برچسب ها: ترامپ ، مهاجران ، امضا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه