امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۰۰۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵

برایان هوک: اگر منافعمان به خطر بیفتد، در استفاده از گزینه نظامی درنگ نخواهیم کرد

خرداد: رییس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا، با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، ایران را به اقدام نظامی تهدید کرد.

«برایان هوک» با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس در قبال ایران گفت: «ما در این خصوص با ایرانی‌ها بسیار شفاف بوده‌ایم که زمانی که منافعمان به خطر بیفتد، در استفاده از گزینه نظامی درنگ نخواهیم کرد. من تصور می‌کنم که آنها این را درک می‌کنند. معتقدم که آنها این مساله را با شفافیت تمام، درک خواهند کرد».

وی که در کنفرانسی خبری در واشنگتن صحبت می‌کرد، در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که قدم بعدی دولت آمریکا در قالب کمپین «حداکثر فشار» علیه ایران چه خواهد بود، گفت: «در حال حاضر معتقدم که ما گزینه نظامی را روی میز داریم، ترجیح ما این است که از تمامی ابزارهایی که به لحاظ دیپلماتیک در اختیار داریم، استفاده کنیم».

هوک با تکرار برخی گزافه‌گویی‌ها ادامه داد: «سلاح‌های ایرانی مورد استفاده گروه‌هایی که به نیابت از این کشور در افغانستان٬ یمن٬ عراق و عربستان می جنگند، شناسایی شده است. در صورت انفعال برابر تهدید روز افزون ایران، ریسک تنش در منطقه بالا می رود».

به گزارش هیل، وی در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود افزود: «ایران پشتیبانی خود از تروریسم در سطح جهان را افزایش داده و ثبات منطقه‌ای را متزلزل می‌کند».
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه