در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۳۰۰۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴

تصویب لایحه CFT را خلاف منافع ملی می دانیم

خرداد: مخالفان اصلاح لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی ترریسم CFT تاکید کردند تصویب این لایحه خلاف منافع ملی است زیرا FATF شروط ایران را نمی پذیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمد دهقان نماینده طرقبه و عضو فراکسیون ولایی مجلس در مخالفت گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از لایحه اصلاح شده CFT (اعاده شده سوی شورای نگهبان) اظهارداشت: زمانی که طرح یا لایحه ای در مجلس تصویب و به شورای نگهبان ارسال می شود در صورتی که از سوی شورای نگهبان مورد ایراد قرار نگیرید ،کمیسیون نمی تواند نسبت به موضوعی که ایراد گرفته نشده وارد شود.
وی اضافه کرد: این در حالی است که کمیسیون امینت ملی و برخلاف آیین نامه و تبصره ای را که ما برای این ماده تصویب کردیم حذف کرد در حالی که حق حذف کردن آن را نداشته و زمانی که آن را حذف کرده نیز حد نصاب برای رای گیری نداشته است.
وی بیان کرد: زماین که این گزارش در کمیسیون تصویب شد تنها 15 نفر از نمایندگان حضور داشتند که این خلاف آیین نامه بود زیرا جلسه به حدنصاب نرسیده بود.
دهقان اضافه کرد: نظر شورای نگهبان هیات عالی نظارت بر مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که پیوستن ایران به CFT کاملا خلاف امنیت ملی است و اصل 153 قانون اساسی است.
عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: بنده چندین بار از آقای ظر یف خواستم که بیانیه آخر FATF را را برای ما تشریح کند چرا که اف ای در بیانیه اخیر خود تاکید داشت که هیچ یک از شروط ما را نمی گذیرد و این شروط قابل اجرا نیست.

در حال تکمیل است...
برچسب ها: CFT ، لایحه CFT ، منافع ملی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه