در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۳۰۰۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰

بیکاری نتیجه رواج مدرک گرایی است

خرداد: استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تغییر شرایط فرهنگی و رواج مدرک گرایی بجای فراگرفتن حرفه‌های مختلف منجر به ایجاد وضعیت بحرانی کنونی شده است و معضل بیکاری را ایجاد کرده است‌.

احمدعلی موهبتی ‌استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با معاون توسعه منابع سازمان فنی و حرفه ای کشور افزود: شعار ما راه اندازی نهضت مهارت آموزی در استان است و برای تحقق این مهم ضروری است تا همه دستگاه ها را بسیج کنیم‌.

وی خاطرنشان کرد: برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش بهره وری نیاز به راه اندازی نهضت مهارت آموزی داریم و در این راستا تمام دستگاه ها باید برای افزایش بهره وری نیروی کار در این نهضت شرکت کنند‌.

موهبتی تصریح کرد: تغییر شرایط فرهنگی و رواج مدرک گرایی بجای فراگرفتن حرفه های مختلف منجر به ایجاد وضعیت بحرانی کنونی شده است و معضل بیکاری را ایجاد کرده است‌.

وی ضمن تاکید بر لزوم به روز رسانی آموزش‌های مهارتی خاطر نشان کرد: آموزش‌های مهارتی فنی وحرفه ای باید متناسب با نیازهای بازار کار حرکت کنند و آموزش‌هایی را ارائه کند که مستقیما منجر به ایجاد شغل و تخصص در افراد شود‌.

موهبتی بیان کرد: راه اندازی شورای مهارت آموزی در استان منجر به شناخت مزیت ها و ظرفیت های خاص هرشهرستان و برنامه‌ریزی برای استقرار صنایع و تجهیزات مورد نیاز خواهد شد، در همین راستا از مدیر کل محترم خواستار تشکیل هرچه سریعتر این شورا هستیم.

وی در ادامه گفت: در هر جامعه ای که از فرصت تربیت نیروی انسانی ‌بهتر استفاده شود‌، پیشرفت و توسعه آن جامعه با سرعت بیشتری محقق می شود و از این رو لزوم فراگیری آموزش های مهارتی باید در افراد نهادینه شود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه