در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۳۰۰۴۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷

تاکنون مجوز کشت محصولات تراریخته در کشور صادر نشده است

دبیر و سخنگوی شورای ایمنی زیستی گفت: تاکنون مجوز کشت محصولات تراریخته در کشور صادر نشده و فقط درخواست کشت پنبه در حال بررسی است.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، اعظم خوش خلق سیما روز چهارشنبه در نشست خبری در سازمان حفاظت محیط زیست افزود: شورای ایمنی زیستی به ریاست معاون اول رییس جمهوری و اعضایی از وزارت جهاد کشاورزی، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان حفاظت محیط زیست، دو نفر از نمایندگان مجلس و دو نفر از انجمن های علمی مرتبط تشکیل و مسایل مربوط به این موضوع را بررسی می کند. 
وی اظهار داشت: این شورا تصویب راهبردها در ایمنی زیستی، هماهنگی بین وظایف دستگاه های اجرایی ذیصلاح، تصویب آیبن نامه ها، دستورالعمل ها و ضوابط و قوانین را پیگیری می کند. 
وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی و سازمان حفاظت محیط زیست دستگاه های ذیصلاحی هستند که در قانون دیده شده اند. 
وی با اشاره به این که هر کدام از این دستگاه ها وظیفه مخصوص به خود دارند، گفت: زمانی که درخواستی برای کشت محصول تراریخته مطرح می شود سارمان حفاظت مخیط زیست از نظر زیستی، وزارت بهداشت از نظر سلامت و جهاد از لحاظ نوع محصول اسناد و مدارک را برزسی می کند. 
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه