امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۰۵۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴

در یک سفر تاریخی؛ پاپ فرانسیس ۱۴ بهمن به امارات می‌رود

خرداد: واتیکان تاکید کرد که رهبر کاتولیک های جهان در نخستین سفر خود به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، دو ماه دیگر از امارات بازدید خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، واتیکان بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) اعلام کرد که پاپ «فرانسیس»، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان سوم تا پنجم فوریه آینده (۱۴ تا ۱۶ بهمن) سال آینده میلادی از امارات بازدید خواهد کرد تا در گفت و گوی جهانی میان ادیان در رابطه با «برادری انسانی» شرکت کند.

بنا بر اعلام واتیکان، نخستین سفر پاپ فرانسیس به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، در پاسخ به دعوت «محمد بن زاید آل نهیان»، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات و کلیسای کاتولیک این کشور انجام می شود.

در واکنش به این مسئله نیز، ولیعهد ابوظبی ضمن استقبال از سفر رهبر کاتولیک های جهان به امارات، تاکید کرد که وی یکی از نمادهای جهانی صلح، گذشت و تقویت روابط برادری انسانی به شمار می آید.

بن زاید در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر در این باره نوشت: مشتاقانه منتظر یک بازدید تاریخی هستیم و از طریق آن نیز به دنبال تقویت فرصت های گفت و گو و همزیستی مسالمت آمیز میان ملت ها می باشیم؛ شکوفایی صلح هدفی است که با هماهنگی و پذیرش دیگران به دست می آید.

در همین حال، «محمد بن راشد آل مکتوم»، حاکم دبی و نخست وزیر امارات نیز ضمن استقبال از سفر پاپ فرانسیس به این کشور، در حساب توییتری خود در این باره نوشت: از این سفر امید تقویت احترام متقابل، تحکیم گفت و گوی میان ادیان و تلاش برای تقویت صلح، آشتی و برادری میان همه انسان ها را داریم.
برچسب ها: پاپ ، امارات ، واتیکان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه