در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۳۰۰۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۸

پاسخ وزیر انرژی عربستان به ترامپ: برای کاهش تولید نفت، به اجازه کسی نیاز ندارم

خرداد: وزیر انرژی عربستان در پاسخ به درخواست رئیس جمهوری آمریکا از اوپک برای عدم کاهش تولید نفت، تاکید کرد که برای انجام چنین کاری از کسی اجازه نمی گیرند.

به گزارش شفقنا به نقل از شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، «خالد الفالح»، وزیر انرژی عربستان سعودی امروز (پنج شنبه) به اظهارات اخیر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا که در آن از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (OPEC) خواسته بود تولید خود را کاهش ندهند و نگذارند قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یابد، به تندی پاسخ داد جایی که تصریح کرد: برای کاهش تولید نفت، به اجازه هیچ کسی نیاز ندارم.

الفالح ضمن پیش بینی این که تولید نفت عربستان در ماه جاری میلادی به ۱۰.۷ تا ۱۰.۸ میلیون بشکه در روز برسد، تاکید کرد که باید بر سر کاهش تولید نفت کشورهای امضا کننده توافق جهانی میان اعضای اوپک و برخی دیگر از تولیدکنندگان غیر عضو در این سازمان موسوم به «اوپک+» برای مدت بیشتری که کمتر از شش ماه نباشد، به توافق رسید.

وزیر انرژی عربستان در سخنان خود که خبرگزاری رویترز آن را نقل کرده، همچنین اظهار داشت: کاهش تولید به میزان یک میلیون بشکه در روز برای اوپک+ کافی است، ما از قیمت های کنونی نفت رضایت داریم و مشارکت تمامی تولیدکنندگان خارج از اوپک نیز در هر گونه توافقی برای کاهش تولید اهمیت دارد.

الفالح در گفت و گو با خبرنگاران در این باره افزود: کشورهای امضا کننده توافق اوپک+ در حال بررسی کاهش تولید نفت به میزان نیم تا یک و نیم میلیون بشکه در روز می باشند و خواهان برقراری ثبات در بازار هستند نه این که بدان شوک وارد کنند.

وزیر انرژی عربستان ضمن اعلام این که تاکنون هیچ گونه توافقی در رابطه با سطح تولید نفت اوپک+ به دست نیامده و تنها چند پیشنهاد در این زمینه وجود دارد، تاکید کرد که کاهش تولید کشورهای امضا کننده این توافق جهانی باید قابل توجه اما نه بسیار زیاد باشد جایی که به گفته وی، کاهش یک میلیون بشکه ای در روز منطقی به نظر می رسد.
برچسب ها: عربستان ، ترامپ ، نفت
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه