امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۲۱۸۹
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
درخواست کی روش از بزرگان فوتبال ایران؛

پروین، دایی، کریمی، مهدوی کیا و قلعه نوئی کنار تیم ملی باشند

خرداد: سرمربی تیم ملی از بزرگان فوتبال ایران مانند علی پروین، علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، کریم باقری، امیر قلعه نوئی، فرهاد مجیدی و جواد نکونام خواست تا در روزهای باقی مانده تا برگزاری جام ملت های آسیا کنار تیم ملی باشند.

به گزارش خرداد از فدراسیون فوتبال، کارلوس کی روش درباره انتشار فهرست نهایی تیم ملی فوتبال برای حضور در جام ملت های آسیا گفت: برخی از اوقات، مربی بودن کار راحتی نیست و برخی مواقع آرزو می کنم که کاش آن روز اتفاق نیافتد ولی مجبور می شویم که تصمیماتی را بگیریم. 
کی روش ادامه داد: متاسفانه شکی نداریم که موج مصدومیت هایی که ما با آن مواجه بودیم من را مجبور کرد تا یک سری از نظراتم را با شرایط موجود تطبیق بدهم. البته اعتقاد کامل دارم که تصمیمات گرفته شده تصمیمات خوبی هستند.

** جهانبخش هنوز مصدوم است
سرمربی تیم ملی گفت: هنوز با مصدومیت‌های بازیکنانی مثل علیرضا جهانبخش روبرو هستیم و با کمال احتیاط وضعیت او را پیگیری می کنیم. او تا یک هفته آینده به صورت جداگانه تمرین خواهد کرد و بعد از بازی با قطر به ما ملحق خواهد شد. مراعات او را می‌کنیم تا زودتر خوب شود.
و‌ی در خصوص وضعیت علی قلی زاده نیز اظهار داشت: ما باید ا‌ز ا‌ین با‌زیکن مراقبت کنیم و تا وقتی که باشگاهش اجازه می‌دهد او ر‌ا پیش خودمان نگه می دا‌ریم تا مداوا شو‌د، ا‌ما ا‌گر د‌ر ا‌ین بین، در دقیقه 90 مصدومیتی هم پیش بیاید، ا‌ین با‌زیکن ر‌ا جایگزین خواهیم کر‌د.

** برخی تظاهر می کنند قهرمانی در آسیا مثل خوردن کیک آسان است
کی‌روش درباره اینکه تیم ملی نسبت به جام جهانی تغییراتی داشته و تجربه حضور در روسیه تا چه اندازه می‌تواند به تیم ملی در امارات کمک کند، اظهار داشت: تجربه داشتن، موضوع بسیار مهمی است اما توانایی استفاده از تجربیات از آن هم مهم‌تر است. 
وی افزود: باید از نظر تاکتیکی و پایه‌ای تمرینات گذشته را مرور و ادامه دهیم و باید بگویم که به بازیکنانم اعتماد دارم اما مسابقات جام ملت‌های آسیا بسیار سخت است و برای همین است که در ۴۰ سال گذشته تیم ملی ایران نه تنها قهرمان نشده بلکه به فینال هم نرسیده است، اما برخی تظاهر می‌کنند که کار ما راحت است ولی من می‌گویم که قهرمانی در آسیا مثل خوردن کیک آسان نیست.
سرمربی تیم ملی ادامه داد: ما شانس خوبی داریم چرا که در ۸ سال گذشته پیشرفت خوبی داشته ایم، اما برخی کارشناسان تصور می‌کنند که برای خوشحالی آنها، بقیه تیم‌ها خوابیده‌اند و پ‍یشرفتی نداشته اند. من از شما می‌پرسم که آیا قطر، امارات، ویتنام، عراق و... در این سال‌ها خوابیده‌اند؟ آیا عربستان و بقیه تیم‌ها دست روی دست گذاشته‌اند؟ 
وی افزود: ما می‌دانیم که چرا آنها این حرف‌ها را می‌زنند، چون می‌خواهند بگویند کار ما راحت است تا ما از تنها هدفی که داریم دور شویم و به ما لطمه بزنند.
سرمربی اسبق رئال مادرید با بیان اینکه برخی بدنبال تحقیر دستاوردهای تیم ملی هستند، گفت: آن طور که به بازیکنانم گفتم اگر راه رسیدن به موفقیت را مانند یک کوه در نظر بگیریم، هدف ما نوک قله است و در این راه صعود کردن کار سخت و دشواری است و در این راه کسی دست ما را نمی‌گیرد، اما هل دادن راحت است و گاهی با یک هل دادن و حتی فوت کردن کسی از روی کوه سقوط می‌کند. 

** امیدواریم داوران منصفانه تصمیم بگیرند
کی‌روش در مورد اینکه چه نگرانی قبل از شروع جام ملت‌های آسیا دارد؟، اظهار داشت: توقع هیچ گونه کمک‌ حمایتی که به سمت ما بیاید، به خصوص در امر داوری را نداریم، فقط امیدواریم داوران منصفانه و عادلانه تصمیم بگیرند. 
مرد پرتغالی تیم ملی با بیان اینکه باید با تمرکز اهداف خود را پیش ببریم، اظهار داشت: اگر تمرکز داشته باشیم، شانس‌ ما بسیار زیاد است. ما باید به فکر خودمان باشیم و هیچ توجیهی قابل قبول نخواهد بود. ما قدم به عقب نخواهیم گذاشت. 
کی روش تصریح کرد: توقع ‌ما این است که متحد باشیم. امیدواریم برنامه‌ای را که تدوین کرده‌ایم به خوبی پیش ببریم و فدراسیون هم در امارات در کنارمان باشد.
وی با بیان اینکه باید با تمام سلاح‌هایی که در دست داریم در امارات حضور پیدا کنیم، تاکید کرد: ما نیاز داریم بزرگ ‌ترین بازیکنان ایران مثل علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا و... کنارمان باشند. آنها کنار تیم خودشان حضور یابند و کنفدراسیون فوتبال آسیا ببیند که بزرگان فوتبال ایران کنار تیم خودشان هستند.
سرمربی تیم ملی ادامه داد: ما احتیاج داریم نایب رئیس AFC به طور تمام وقت و با تمرکز کامل کنار تیم حضور یابد و راجع به همه مسائلی که بیرون از زمین است کنارمان باشد. هیچ راهی وجود ندارد که ایران بخواهد این مساله را که علی کفاشیان نایب رئیس AFC است را نادیده بگیرد. 
کی روش ادامه داد: در خواست عاجزانه من این است که آقایان برای سه هفته تمام صحبت‌ها و حرف‌های دیگر را کنار بگذارند و کنار تیم ملی باشیم. آیا این مساله آن قدر سخت است که در این مدت پرچم سفید رنگ صلح را بالا ببریم و دست از تمام تهمت‌ها و حرف‌هایی به این شکل تلافی‌جویانه و تهمت‌ها برداریم. 
وی تاکید کرد: می‌دانیم چه افرادی هوشیارانه قصد ایجاد دو دستگی در تیم ملی را دارند و می‌خواهند به آرامش تیم ما لطمه بزنند. 
سرمربی تیم ملی ادامه داد: آیا واقعا سخت است بزرگان فوتبال ایران مثل علی پروین، علی دایی، فرهاد مجیدی، علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا، کریم باقری، امیر قلعه‌نویی و جواد نکونام کنار تیم شان باشند؟ تیم ملی باید ثابت کنند که بزرگان فوتبال ایران کنار تیم هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی