امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۲۸۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳
روزنامه آ.اس اسپانیا خبر داد:

امارات مانعی بزرگ در اجرای برنامه‌های فیفا

خرداد: ممانعت امارات متحده عربی از ورود پنج روزنامه نگار قطری به خاک این کشور جهت پوشش بازی های جام ملت های 2019 آسیا، برنامه های «جیانی اینفانتینو» رئیس فیفا را به منظور گسترش جام جهانی 2022 قطر در پهنه خلیج فارس، با مانعی بزرگ روبرو خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، روزنامه آ. اس اسپانیا با انتشار این مطلب نوشت: تنش دیپلماتیک به وجود آمده در آستانه آغاز هفدهمین دوره جام ملت های آسیا در امارات متحده عربی، طرح «جیانی اینفانتینو» رئیس فیفا را برای افزایش تعداد تیم های جام جهانی 2022 از 32 به 48 تیم و همچنین گسترش این تورنمنت به کشورهای همسایه قطر، با پیچیدگی هایی روبرو خواهد کرد.
در واقع، تصمیم مقامات امارات متحده عربی به منظور جلوگیری از ورود پنج روزنامه نگار قطری به این کشور، روابط ناخوشایند دو کشور حاشیه خلیج فارس را بیش از پیش وارد حاشیه کرده و تحقق آرزوهای فیفا را در جهت گسترش جام جهانی 2022، به رویایی دور از انتظار بدل می کند. 
تحریم های اعمال شده علیه قطر توسط چند کشور همسایه از جمله امارات متحده عربی، روزنامه نگاران مذکور را در مرزهای این کشور بلاتکلیف رها کرده است؛ بدنبال اجرایی شدن تحریم ها در سال 2017، شهروندان قطری برای اخذ روادید و ورود به کشورهای همسایه ای که روابط دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کرده اند، با مشکلات بزرگی مواجه شده اند.
در واقع، به دلیل عدم وجود پرواز مستقیم از قطر به امارات متحده عربی، روزنامه نگاران مذکور مجبور بودند از طریق کویت اقدام به پرواز به سوی ابوظبی نمایند.
این در حالی است که روزنامه نگاران قطری پس از گذشت 27 ساعت و به دلیل ناکام ماندن در اخذ مجوز ورود به امارات متحده عربی، به دوحه بازگردانده شدند؛ در واقع از بین این 5 نفر، تنها یک روزنامه نگار به عنوان نماینده فدراسیون فوتبال قطر موفق به اخذ جواز ورود به کشور میزبان جام ملت های 2019 آسیا شد.
علاوه بر این، در صورت بروز هر گونه مشکلی در مسیر ورود کاروان تیم ملی قطر به امارات متحده عربی در آستانه بازی افتتاحیه شان مقابل لبنان در روز چهارشنبه، تنش های دو کشور بالا گرفته و برنامه های اینفانتینو را برای گسترش جام جهانی 2022 در سرتاسر خلیج فارس، با مانعی بزرگ روبرو خواهد کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی