امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۳۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰

کردها تحت تاثیر بازی سیاسی آمریکا علیه ایران قرار نگیرند

خرداد: نماینده دولت اقلیم کردستان عراق در تهران در گفتگو با رسانه های محلی این منطقه در واکنش به سخنان اخیر دونالد ترامپ علیه ایران گفت: کردها بهتر است به جای آمریکا و روسیه به همسایگان تکیه کنند و تحت تاثیر بازی های آمریکا قرار نگیرند.

به گزارش ایرنا،' ناظم دباغ' روز دوشنبه در گفتگو با رسانه های محلی با اعلام این مطلب گفت: روابط اقتصادی اقلیم کردستان عراق با همسایگان تا زمانی که عراق با آن مخالفت نکرده باید ادامه داشته باشد و نباید تحت تاثیر بازیهای سیاسی آمریکا علیه ایران قرار بگیریم.
وی افزود: تحریمهای آمریکا تاثیر آنچنانی بر روابط اقتصادی اقلیم با ایران نگذاشته است و این روابط با قدرت سابق ادامه دارد.
نماینده دولت اقلیم کردستان عراق همچنین تاکید کرد که ضروری است کردها بجای تکیه به آمریکا و روسیه به همسایگان خود تکیه کنند چرا که همسایگان برای کردها از درجه اهمیت بیشتری برخوردار هستند.
ناظم دباغ همچنین اظهار داشت: من بیشتر از آنکه نگران رویگردانی آمریکا از کردها باشم نگران رویگردانی کشورهای همسایه از کردها هستم و در این میان باید توجه داشته باشیم که نباید فرزندان خویش را قربانی منافع دیگران کنیم.
در ارتباط با سیاست دولت اقلیم در برخورد با بحرانها نیز نامبرده اضافه نمود: من بر این باور هستم که کردستان عراق باید مجری سیاستهای بغداد در خصوص بحرانهای بین المللی بوده و نباید به صورت یک جانبه وارد این بحرانها شود که نتیجه آن برای کردستان عراق سنگین خواهد بود.
گفتنی است اخیرا دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که از کردها خواسته اند که نفت خود را به ایران نفروشند اما آنها زیربار این درخواست آمریکا نرفته اند.
دولت آمریکا همچنین در ماههای اخیر با اعزام هیاتهای متعدد سیاسی و اقتصادی تلاش کرد کردهای عراق را برای عدم همراهی با ایران و همراهی با تحریمهای یک جانبه آمریکا تحت فشار قرار دهد که به گفته مقامات اقلیم کردستان عراق این تلاشها بی نتیجه بوده است.
برچسب ها: کردها ، آمریکا ، ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی