امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۳۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری در واکنش‌ به انتقادات برخی اصلاح‌طلبان تاکید کرد:

باز هم می‌گویم با اصلاح‌طلبان تندرو ائتلافی نداریم

تعداد افراد حاضر ما در دولت از همه کمتر بوده است
خرداد: محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری در واکنش به انتقادهای اخیر درباره صحبت‌هایش مبنی بر اینکه با اصلاح‌طلبان ائتلاف نداشته‌اند گفت:‌ بازهم می‌گویم با اصلاح‌طلبان تند ائتلافی نداریم.

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری که اخیرا در مصاحبه‌‌ای گفته بود که با اصلاح‌طلبان ائتلافی در انتخابات ۹۲ و ۹۶  نداشته‌اند نسبت به انتقادهای بعد از آن اظهارات واکنش نشان داد. او این بار هم با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان همراه روحانی بودند و حامیان روحانی با آنها ئتلافی نداشته‌اند گفته که از مصاحبه قبلی او سوءبرداشت شده است. رییس دفتر رییس‌جمهوری حزب متبوع خود یعنی اعتدال و توسعه ار پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ خوانده و تاکید کرده است که این حزب کمترین سهم را در کابینه دارد.

واعظی عنوان کرد: به نظر می‌رسد برخی از آن مصاحبه سوءبرداشت‌هایی کردند، بنده در همان مصاحبه از همکاری اصلاح‌طلبان برای پیروزی دکتر روحانی در هر دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ قدردانی کرده بودم.

وی افزود: موضوع درباره انتقادهای افراد تندرو اصلاح‌طلب به دولت بود که من گفتم که ما هم اصولگرای تندرو داریم که به ما انتقاد می‌کنند و هم اصلاح‌طلبان تند داریم که به ما انتقاد دارند و ما هیچگاه با این جماعت ائتلاف نکردیم و الان هم همین را می‌گویم. بنابراین نه با اصولگرای تند و نه با اصلاح‌طلب تند هیچ ائتلافی نداشتیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه برخی از واژه "ائتلاف" برداشت‌های دیگری در سر دارند، تصریح کرد: ممکن است ائتلاف در ذهن برخی یک معنی داشته باشد و در اذهان برخی دیگر معنای دیگری! در ذهن برخی این معنی را می‌دهد که هر فرد و هر گروهی که از کسی حمایت کرده به معنی ائتلاف آن گروه با جریان پیروز بوده است، نه! ما می‌گوییم اینها همراهان بودند و با ما کار کردند. 

واعظی خاظرنشان کرد: ائتلاف در ادبیات سیاسی به این معنی است که ما بنشینیم  قول و قرار بگذاریم  که دولت را چطوری تشکیل بدهیم،‌ چند نفر از این طرف و چند نفر از آن طرف در دولت باشند. چه مقدار سهم وزیر و چه مقدار سهم استاندار دارند.  پس ما چنین ائتلافی با هیچ گروهی نداشتیم، نه تنها با اصلاح‌طلبان بلکه با اعتدال و توسعه نیز چنین ائتلافی نکردیم. به هرحال حزب اعتدال تنها حزبی بود که در سال ۹۲ زمانی که همه می‌گفتند چرا حمایت می‌کنید بیانیه دادیم، ایستادیم، استان به استان سفر کردیم و پیروز شدیم. خب مگر دکتر روحانی حالا با ما ائتلاف کرد؟

وی اضافه کرد:‌ تعداد افراد حاضر ما در دولت از همه کمتر بوده است. ما به اصل اینکه اعتدال در کشور حاکم شده بها می‌دهیم و بارها هم اعلام کردیم در این قصه همه اعتدالیون اصلاح‌طلب و اصولگرا همه در این دولت جا دارند. حالا اگر کسی  دوست دارد که من  انحصارطلب باشم خیر ما اهل انحصار نیستیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به این سوال که آیا برای انتخابات ۹۸ مجلس با اصلاح‌طلبان ائتلاف خواهید کرد یا خیر اظهار؟ داشت: زمان زیادی برای این انتخابات باقی مانده و زود است در این باره اظهارنظر کنیم و بستگی دارد وضعیت چطور باشد. اگر  قرار باشد نتیجه کار مجلس اعتدالی باشد ما با همه کسانی که در این مسیر باشند و به این مشی اعتقاد داشته باشند، همکاری می‌کنیم.

منبع: تسنیم
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی