امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۳۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱

اولین پرداخت پول نفت ایران به روپیه توسط هند

خرداد: هند پرداخت پول نفت ایران را به روپیه آغاز کرده است. این اولین پرداخت از زمان اعمال تحریم‌های آمریکا علیه تهران در ماه نوامبر است.

هند پرداخت پول نفت ایران را به روپیه آغاز کرده است. این اولین پرداخت از زمان اعمال تحریم‌های آمریکا علیه تهران در ماه نوامبر است.

واشنگتن یک معافیت ۶‌ماهه به هشت کشور از جمله هند داد تا به واردات نفت از ایران ادامه دهند. هند، سومین واردکننده بزرگ نفت دنیا قصد دارد به خرید نفت از ایران ادامه دهد، در حالی که ایران هم از روپیه برای پرداخت پول واردات از هند استفاده خواهد کرد.

چاران سینگ، مدیر اجرایی بانک دولتی UCO گفت: «امروز ما مقدار زیادی نفت از برخی شرکت‌های نفتی دریافت کردیم». او نام پالایشگاه‌ها و مقدار نفت دریافت‌شده را افشا نکرد.

دهلی نو اخیراً طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد پول پرداختی به شرکت ملی نفت ایران را برای واردات نفت، از مالیات معاف کرده است. به این ترتیب پالایشگاه‌ها می‌توانند حدود ۱/۵ میلیارد دلار از این پرداخت‌ها سود ببرند.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی