امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۰۳۲۱۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۸

فرماندار تهران: درآمد برخی از متکدیان میلیونی است

خرداد: فرماندار تهران گفت: برخی از متکدیان درآمد میلیونی دارند و به کم راضی نمی شوند.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، عیسی فرهادی روز چهارشنبه در دوازدهمین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان تهران اظهار داشت: باید با فرهنگسازی در سطح جامعه از ارائه کمک های مالی به متکدیان جلوگیری کرد و با استفاده از ظرفیت دستگاه های متولی و سازمان های مردم نهاد، کمک های مردمی جمع آوری و طبق فرایند قانونی بین نیازمندان توزیع شود.
وی افزود: باید با ساخت فیلم و مستند در حوزه آسیب های اجتماعی به ویژه تکدی گری، سطح آگاهی جامعه را ارتقا بخشید.
فرماندار تهران گفت: چهار هزار نفر در 202 نقطه از استان تهران تکدی گری می کنند که از این تعداد دو هزار کودک و دو هزار بزرگسال هستند.
وی ادامه داد: از بین این تعداد کودک متکدی، یک هزار و 400 تن اتباع خارجی هستند که خطرات جدی را برای استان تهران به همراه دارند و روز به روز در حال افزایش است.
فرهادی بر فعالیت دستگاه های متولی در حوزه ساماندهی کودکان کار و خیابانی تاکید کرد و گفت: 12 دستگاه در این زمینه باید طبق قانون به وظایف خویش عمل کنند که شهرداری و بهزیستی در این عرصه مسئولیت بیشتری دارند.
وی اضافه کرد: بهزیستی استان تهران سالانه ظرفیت نگهداری و ساماندهی 300 کودک کار و خیابانی را دارد که باید این ظرفیت افزایش یابد تا خدمات رسانی توسعه پیدا کند.
فرماندار تهران با تاکید بر این که باید باندهای تکدی گری شناسایی شود گفت: باندهایی کودکان را از شهرستان های مختلف به استان تهران می آورند و آنها را مجبور به تکدی گری می کنند و بعد آنان را شبانه جمع آوری می کنند.
فرهادی گفت:30 درصد متکدیان بومی استان تهران و 70 درصد غیربومی هستند که از این میان30 درصد نیازمند و مابقی اعتیاد دارند.
وی ابراز داشت: در خصوص ساماندهی متکدیان طی سال های گذشته مجتمع فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران راه اندازی شد که عملکرد این مجتمع رضایت بخش نیست و حمایت دستگاه های مختلف را نیازمند است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی